آموزشهایی برای زوجین

آموزشهایی در مورد مسایل جنسی، روابط زناشویی و زندگی سالم

فواید رابطه جنسی روی بدن

با برقراری رابطه جنسی مناسب می‌توان با بیماری‌ها مبارزه کرد، دردها را تسکین داد و چهره‌ای جوان و جذاب داشت. در ادامه می‌توانید با ۷ فایده ارتباط جنسی روی بدن آشنا شوید.

۱- تنفس راحت‌تر
رابطه زناشویی آنتی‌هیستامینی طبیعی است و نقش بسیار زیادی در مقابله با تب یونجه و آسم ایفا می‌کند.

۲- چهره جذاب و جوان
دانشمندان بیمارستان سلطنتی اسکاتلند در ادینبورو پس از مطالعه بر روی بیش از سه هزار و پانصد فرد ۱۸ تا ۱۰۲ ساله که جوان به نظر می‌رسیدند، پی بردند، زندگی جنسی خوب عامل مهمی در ایجاد چهره جذاب و جوان است. محققان معتقدند، ارتباط جنسی سبب کاهش استرس، رضایت بیشتر و خواب بهتر می‌شود.

۳- کمک کردن به بدن در مقابله با بیماری‌ها
پس از ۲ بار برقراری ارتباط جنسی در هفته، میزان تولید ایمونوگلوبولین ( دسته‌ای از مولکول‌های زیستی که در سیستم ایمنی فعال هستند) ۳۰ درصد افزایش می‌یابد که نتیجه‌اش تقویت سیستم ایمنی بدن است. پژوهشگران دریافتند، داشتن زندگی جنسی مناسب می‌تواند خطر ابتلا به سرطان، بیماری قلبی، سکته مغزی و سرماخوردگی را کاهش دهد.

۴- سوزاندن کالری
برقراری رابطه جنسی، ورزشی ایده آل است و سبب سوزاندن کالری و چربی‌های بدن می‌شود. کارشناسان معتقدند در طول ۲۰ دقیقه برقراری رابطه جنسی ۹۶ کالری سوزانده می‌شود.

۵- کاهش درد
نتیجه مطالعات متعدد متخصصان بخش زنان مایو کلینیک نشان می‌دهد، تحریک واژن در طول رابطه زناشویی سبب افزایش لذت، تحمل درد قاعدگی، ورم مفاصل، سردرد میگرنی و ... می‌شود.

۶- افزایش طول عمر
دکتر جیمز ویلز، استاد بهداشت جنسی دانشگاه هاروارد و نویسنده کتاب " معنای زندگی جنسی " گفت:" مردانی که دو یا سه بار در هفته ارتباط جنسی برقرار می‌کنند ۵۰ درصد کمتر از افرادی که چنین نمی‌کنند در معرض مرگ قرار دارند.

7- احساس رفاه
نتیجه یک مطالعه بر روی هزار و هشتصد فردی که فعالیت جنسی مناسبی داشتند نشان داد، ترشح هورمون‌های اندورفین واکسی توسین در اوج لذت جنسی سبب بروز احساس رفاه در افراد می‌شود.

*****

موبر دائمی روغن مورچه

سری دوش حمام با نور رنگی حساس به دما

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 10:18  توسط 3ex  | 

چند اشتباه دختران در ملاقات اول با پسران!

همان طور که خانم‌ها اصولاً از مردهایی که مدام از زنان دیگر صحبت می‌کنند یا زنان زیادی با آن‌ها تماس برقرار می‌کنند، خوششان نمی‌آید، مسایلی هم هست که مردها دوست ندارند و به خاطر آن‌ها حاضرند قید ازدواج با شما را بزنند.

برای اینکه بزرگ‌ترین اشتباهات آداب معاشرت را بشناسید و بدانید چه مسایلی باعث ناراحتی و بی حوصله شدن مردان در طول قرارهای ملاقات می‌شود، مطلب زیر را مطالعه کنید.

چه چیزی می‌تواند یک آشنایی بالقوه بسیار خوب را خراب کند؟ فراموش کردن اصول اخلاقی مهم در قرار ملاقات‌های ابتدایی! همان طور که خانم‌ها اصولاً از مردهایی که مدام از زنان دیگر صحبت می‌کنند یا زنان زیادی با آن‌ها تماس برقرار می‌کنند، خوششان نمی‌آید، مسایلی هم هست که مردها دوست ندارند و به خاطر آن‌ها حاضرند قید ازدواج با شما را بزنند. به طور مثال، پرسیدن سؤالات خیلی شخصی وقتی هنوز در اولین جلسات آشنایی هستید.

 تشکر نمی‌کنید

درست است که تنظیم دیدارها و ترتیب دادن مقدمات آن به عهده داماد و خانواده او است اما قرار نیست شما هم نقش یک شاهزاده را ایفا کنید. اگر قبل یا بعد از جلسه خواستگاری، دیداری در خارج از خانه دارید، یادتان باشد از این که وقت و هزینه ای برای این دیدار متقبل شده تشکر کنید. شاید اضطراب و هیجان و شرم مانع از این شود که آداب معاشرت را به درستی به جا بیاورید. اما باید بدانید که تشکر نکردن یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات ممکن برای از چشم دیگری افتادن است.  همسر آینده شما انتظار ندارد صورت حساب را پرداخت کنید، اما انتظار دارد هنگام خداحافظی حداقل یک تشکر ساده بکنید. یا حتی فردای آن روز از طریق پیامک تشکر کنید.

 شروع یک مکالمه بحث‌برانگیز

در هنگام مکالمات، به تمایل طرف مقابل برای گفتگو توجه کنید. او را با زیاد سخنرانی کردن و تعریف کردن از خود در موضع ضعف قرار ندهید. همیشه موضوع‌های آرام و دوطرفه برای صحبت‌های خود انتخاب و از بحث و منفی بافی دوری کنید. بگذارید بحث بین هر دو شما در جریان باشد. متکلم وحده بودن و مسلسل وار از خود و خانواده‌تان گفتن، فقط داماد آینده را کلافه می‌کند.

 صحبت در مورد نامزد سابق

به هیچ عنوان کار درست و عاقلانه ای نیست که در مورد نامزد سابق خود با مردی صحبت کنید که برای نخستین بار او را ملاقات می‌کنید و قرار است دوستی طولانی مدتی با هم داشته باشید. این کار ممکن است باعث ناراحتی و انزجار طرف مقابل بشود و دیگر هرگز با شما تماس نگیرد زیرا تصور می‌کند اگر یک روز از او جدا شوید، در مقابل مرد دیگری خواهید نشست و او را مسخره خواهید کرد. اگر حرفی برای گفتن ندارید، بهتر است اصلاً حرفی نزنید.

مدام چک کردن موبایل

اگر فکر می‌کنید که تلفن همراه شما قرار است مدام زنگ بخورد یا پیامک برسد و شما مجبور به پاسخ هستید، بهتر است آن را خاموش یا سایلنت کنید. مردها اصولاً از زن‌هایی که مدام تلفنی با دوستان خود صحبت می‌کنند و برای روزهای آینده برنامه ریزی می‌کنند، خوششان نمی‌آید. اگر تلفن کاری مهمی دارید که در طول قرار باید پاسخ بدهید، بهتر است از قبل آن را به طرف مقابل بگویید و پیشاپیش از هر گونه وقفه ای عذرخواهی کنید.

 بیشتر از حد لازم ماندن

در قرارهای اول و ملاقات‌های آشنایی معمولاً ساعت‌ها همچون چند دقیقه کوتاه می‌گذرند. اما باید حواستان به ساعت باشد. اگر مردی مدام به ساعت خود نگاه کرد، خمیازه کشید یا در مورد مشغله ای که فردا صبح دارد صحبت کرد، زمان رفتن فرا رسیده است و باید مؤدبانه خداحافظی کنید و بروید تا یک قرار مهم به یک کابوس ناراحت کننده تبدیل نشود.

منبع : سیب سبز

**********

موبر دائمی روغن مورچه

سری دوش حمام با نور رنگی حساس به دما


برچسب‌ها: دختران
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم مهر 1392ساعت 7:58  توسط 3ex  | 

درخواست ستارگان فیلم‌های پورنو برای اجباری شدن کاندوم

کامرون بِی و راد دِیلی، زوج مشهور در دنیای پورنو خواستار اجباری شدن مصرف کاندوم در میان شاغلان صنعت پورنوگرافی شدند. این دو نفر به تازگی حامل ویروس اچ.آی.وی تشخیص داده شده‌اند.

آقای دِیلی، ۳۲ ساله در یک کنفرانس مطبوعاتی با انتقاد از کمپانی‌های تهیه کننده فیلم‌های پورنو، گفت این شرکت‌ها نگران "روابط جنسی امن" در میان بازیگران فیلم‌های خود نیستند.

او گفت: "در آخر، این یک تجارت است و آن‌ها (شرکت‌ها) نگران سود اقتصادی خود هستند نه سلامت بازیگران".
تابستان امسال چند ستاره دیگر فیلم‌های پورنو هم حامل ویروس اچ.آی.وی تشخیص داده شدند، به طوری که شرکت‌های بزرگ تهیه کننده این فیلم‌ها ناچار شدند چند پروژه خود را متوقف کنند.

کامرون بِی، ۲۹ ساله، که برای نخستین بار در برابر رسانه‌ها از ابتلای خود به ویروس آچ.آی.وی سخن می‌گفت، در حالی که اشک می‌ریخت، به خبرنگاران گفت: "من در این تجارت آموختم که اگر کاری را که از تو خواسته‌اند انجام ندهی، همیشه یکی جوان‌تر و جذاب‌تر از تو هست که انجامش دهد."

به گزارش وبسایت هافینگتون‌پست، خانم بِی همچنین گفته که یکی از دیگر زنان همکارش به او توصیه کرده که درخواست استفاده از کاندوم توسط مردان را هرگز مطرح نکند، چرا که ممکن است کارش را از دست بدهد.
با این وجود، مسئولان کمپانی‌های تهیه فیلم‌های پورنو گفته‌اند که موارد شناسایی شده اخیر، هیچ کدام به هنگام کار مبتلا نشده‌اند و احتمالاً انتقال ویروس اچ.آی.وی به بدن آن‌ها هنگام برقراری روابط جنسی با افرادی دیگر خارج از محل کارشان روی داده است.

پاتریک استون، یکی دیگر از چهره‌های شناخته شده در صنعت پورنوگرافی آمریکا که در کنار خانم بِی و آقای دِیلی حاضر شده بود به خبرنگاران گفت: "ما (شاغلان در صنعت پورنوگرافی) نباید به توصیه‌های بهداشتی کارفرمایان بسنده کنیم. این کشور (آمریکا) نظام بهداشتی دارد که قرار است از ما در برابر بیماری‌ها محافظت کند."
بازیگران فیلم‌های پورنو در آمریکا موظفند که به طور متناوب تست‌های پزشکی و مربوط به بیماری‌های مقاربتی را انجام دهند.

منبع: بی بی سی فارسی

*********


برچسب‌ها: کاندوم, بهداشت جنسی
+ نوشته شده در  شنبه سی ام شهریور 1392ساعت 14:18  توسط 3ex  | 

از تاثیرات منفی پورنوگرافی

سانسور قسمت‌های «صحنه دار» فیلم‌های خارجی توسط والدین، نخستین کنجکاوی‌های من در مورد تصاویر جنسی را رقم زد. یازده یا دوازده سالم بود که اولین بار با تصاویر و فیلم‌های لخت رو به رو شدم. در آن سن با کلمهٔ پورن و مفهوم آن آشنایی نداشتم و مثل خیلی از هم‌سن و سال‌ها به هر آنچه که بود «عکس سکسی» و «فیلم سکسی» می‌گفتم.

بچه های کلاس‌های بالاتر در مدرسه راهنمایی بر کنجکاوی و علاقه بیشتر من افزودند به ویژه وقتی که با افتخار و غرور زیاد، دانستنی‌های خود را ابراز می‌کردند.

صنعت سرگرمی‌های سکسی (پورن) همراه با پیشرفت دنیای تکنولوژی و ارتباطات، تغییرات زیادی به خود دیده است. مجلات با موضوعات و تصاویر سکسی« پورن» که در حوالی دههٔ هفتاد میلادی تنها راه دسترسی آسان به تصاویر لخت بودند، در دهه نود میلادی قرن بیستم، تبدیل به فیلم‌های پورن شدند.

در دو دههٔ گذشته نیز تحول عظیمی در صنعت پورن از طریق اینترنت به وجود آمد و دسترسی به آن آسان‌تر شد. سهولتِ دسترسی به تولید سرگرمی‌های سکسی و تنوع گسترده آن می‌تواند عوارضی منفی زیادی ایجاد کند.

صنعت پورن در کنار دیگر رسانه‌ها، همواره تصاویری غلط از زیبایی، زن، سکس و حتی مردان ارائه می‌دهند. در چند سال گذشته، بسیاری از زنان جوان، از ظاهر خود در مقایسه با آن چیزی که در رسانه‌ها و محصولات پورنوگرافیک می‌بینند راضی نیستند.

یکی از دلایل رشد چشمگیر جراحی‌های زیبایی در خانم‌های جوان نیز همین عدم رضایت از ظاهر خود است. توقعاتی که زیبایی‌های تبلیغ شده در رسانه‌ها برای دختران تهیه کرده‌اند به قدری موثر است که گاهی باعث اختلال در رژیم غذایی دختران می‌شود. .

پسرها در دوران نوجوانی خود تصاویر زن‌هایی را دیده‌اند که بدنشان با فتوشاپ و یا جراحی‌های زیبایی، تغییر کرده بود.  پسران و مردهای آینده انتظار خواهند داشت که معشوقه های شان نه تنها قیافه و اداهای شبیه به زنان بازیگر فیلم سکسی را دارا باشند بلکه به این برداشت می‌رسند که دختران باید همواره تشنهٔ سکس و ایجاد رابطهٔ جنسی باشند؟ این طرز فکر نه تنها باعث به وجود آمدن سطح توقعی غیر واقعی در پسران می‌شود، بلکه اعتماد به نفس دختران را نیز جریحه‌دار می‌کند. زیرا همواره در تلاش خواهند بود تا در حد و اندازه  انتظارات زوج خود قرار بگیرند، ولی نتوانند به آن دست پیدا کنند.

من بخش بزرگی از شعور و دانش جنسی‌ام را از طریقِ دیدن عکس و فیلم‌های پورن کسب کرده‌ام و تا مدت‌ها به این باور غلط تکیه کردم که زنانی که می‌شناختم نمی‌بایست جذابیت و زیبایی کمتری از ستارگان فیلم‌های پورن داشته باشند. بر طبق همان معیار، من هم می‌بایست بدنی خوش ترکیب و بی نقص، به همراه عطش سیری ناپذیر برای سکس داشته باشم. این احساسات نه تنها تصویری غیر واقعی از مفهوم زیبایی و جذابیت در من به وجود آورد بلکه شک و تردیدهای زیادی در مورد توانایی‌ها جنسی‌ام به عنوان یک مرد فراهم کرد.

اولین باری که با جنبه‌های منفی پورن آشنا شدم، زمانی بود که در جایی خواندم «از دوست دختر خود انتظار نداشته باشید کارهایی که بازیگران زن در فیلم‌های پورن می‌کنند، در رختخواب برای شما انجام دهد» آنجا بود که به این فکر فرو رفتم آیا پورن واقعیت دارد؟ آیا تمام روابط جنسی باید همچون سناریوهای فیلم‌های پورن پیش برود؟

باید متوجه این امر بود که زنان زیبا با سینه‌های بزرگ و باسن‌های برآمده، زادهٔ رسانه‌هایی هستند که تصویری نادرست از زیبایی ارائه می‌دهند. نباید فراموش کرد پورن نوار آموزش جنسی نیست، بلکه بخشی از یک تجارت و کسب و کار پر درآمد است.

اگر ما پورن نگاه می‌کنیم و از آن لذت می‌بریم بهتر است هوشیار باشیم از اینکه خطی پر رنگ میان واقعیت و آنچه که صنعت پورن خلق می‌کند وجود دارد.

منبع: Marde-rooz.com

********

موبر دائمی روغن مورچه

سری دوش حمام با نور رنگی حساس به دما


برچسب‌ها: پورن, جنسی, رابطه صحیح, مردان, زنان
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم مرداد 1392ساعت 18:0  توسط 3ex  | 

گفتگوهای جنسی قبل از ازدواج

در زمانه ما، یکی از دلایل افزایش طلاق وجود مشکلات جنسی و نگرش منفی زن یا مرد به آن است. متأسفانه هنوز هم بسیاری از دختران و پسران طی گفت‌وگوهای قبل از ازدواج، به نگرش و انتظارهای خود از رابطه زناشویی اشاره نمی‌کنند. اما واقعیت این است که برآورده نشدن توقعات در رابطه زناشویی می‌تواند باعث سردی رابطه و نابسامانی‌های دیگر شود. 

 چرا باید درباره مسائل جنسی صحبت کنیم؟

اگر از دختر و پسری که حتی تاریخ ازدواجشان را تعیین کرده‌اند سؤال شود: «آیا راجع به مسایل زناشویی با همدیگر صحبت کرده‌اید یا نه؟» در بیشتر موارد می‌گویند: «نه، ما فکر نمی‌کردیم این موضوع مهم باشد» یا می‌گویند: «ما این جور صحبت‌ها را به بعد از ازدواج موکول کرده‌ایم، به دلیل اینکه بعد راحت‌تر می‌توانیم در مورد آن صحبت کنیم.»

 چنین زوج‌هایی نمی‌دانند این‌گونه صحبت‌ها به قبل از تصمیم‌گیری نهایی برای ازدواج مربوط است، نه بعد از ازدواج. آیا شما هم معتقدید گفت‌وگو راجع به مسایل زناشویی باید به بعد از ازدواج موکول شود؟ آیا بعد از ازدواج برای این‌گونه صحبت‌ها دیر نیست؟ اگر بعد از ازدواج همسران متوجه شدند که با یکدیگر در این باره توافق ندارند، راه‌حل چیست؟ آیا می‌توانند به راحتی در ازدواج خود تجدیدنظر کنند؟

 کی صحبت کنیم؟

رابطه بین زن و شوهر، با سایر رابطه‌های اجتماعی، دوستی و خانوادگی متفاوت است. این رابطه ۴ اصل دارد و وجود مشکلات جدی در هر کدام از این اصول، موثر نبودن تلاش‌های زوج در حل این مشکلات و ناامیدی یا دست از تلاش برداشتن، می‌تواند خطر جدی برای سلامت و آینده رابطه باشد. پایه‌های اصلی رابطه زناشویی عبارت است از: چارچوب (ویژگی‌ها و شرایط مشابه)، علاقه و رابطه عاطفی، داشتن رابطه زناشویی رضایت‌بخش و تعهد و احساس مسوولیت نسبت به یکدیگر.

 در دین و فرهنگ ما و بسیاری از فرهنگ‌ها، برقراری رابطه زناشویی قبل از ازدواج، مشروع و پذیرفته نیست. اما برخی می‌پرسند که:

 آیا بدون داشتن چنین تجربه‌ای می‌توان در این حیطه، اطلاعاتی راجع به خودشان و طرف مقابل به دست آورد؟

پاسخ این است که قبل از ازدواج لازم است دختران و پسران از طریق مطالعه و گفت‌وگو با افراد واجد صلاحیت، آموزش‌هایی را در مورد رابطه زناشویی ببینند و تا حدودی به ارزیابی نگرش، انتظارها و تمایل خود نسبت به این رابطه بپردازند. در این گفت‌وگوها نکته‌هایی مطرح می‌شود که همسران از طریق آن می‌توانند اطلاعات بیشتری در مورد رابطه زناشویی بعد از ازدواجشان به دست آورند.

 زمانی که همسران آینده، در مورد بیشتر معیارهای خود، با طرف مقابل به توافق رسیدند، لازم است خجالت را کنار بگذارند و گفتگوهایی را با حفظ چارچوب‌های اخلاقی به این مسئله اختصاص دهند.

 با توجه به اینکه گفت‌وگو درباره این موضوع آسان نیست یا ممکن است شناخت کافی نسبت به تمایل مزاجی خود نداشته باشند، بهتر است برای این کار از مشاوران خانواده کمک بگیرند و در خصوص این مسایل با هم صحبت کنند.

 میزان اشتیاق و تمایل هر فرد به رابطه زناشویی متفاوت است. بعضی افراد اشتیاق بیشتر و بعضی‌ها اشتیاق کمتری برای این رابطه دارند. تمایل به رابطه زناشویی در افراد از روزی چند بار تا سالی یک‌بار متفاوت است. تفاوت افراد در میزان اشتیاق جنسی هم به دلیل تفاوت‌های جسمی یا هورمونی و هم به علت خصایص روانی افراد است. حال تصور کنید که تمایل جنسی زن یا مرد بسیار بالا و تمایل طرف مقابلش بسیار کم باشد. قطعاً این تفاوت، رضایت و سلامت زناشویی چنین زوجی را به خطر می‌اندازد. بنابراین باید انتظارها و سلیقه‌های جنسی خود را با همسر آینده‌تان در میان بگذارید.

 بعد از ازدواج

درست است که رابطه زناشویی طبیعی و معمول در همه انسان‌ها تقریباً به یک شکل انجام می‌گیرد اما هر فرد انتظارها و سلیقه‌های خاصی دارد. بنابراین بیشتر از گذشته، لازم است زوج‌ها راجع به این رفتار با همدیگر تعامل و گفت‌وگو داشته باشند. مهم این است که زن و شوهر در این انتظارات، توافق داشته باشند. خیلی از همسران به دلیل سلیقه‌های جنسی متفاوت و متضاد، دچار تعارض می‌شوند و تجربه نشان داده است که هرچند این انتظارات تا حدودی قابل اصلاح و تغییر است اما به طور کامل تغییر نمی‌کند و زن یا شوهری که انتظاراتش در روابط زناشویی برآورده نشود، ممکن است احساس سرخوردگی کند.

 این سرخوردگی نیز احتمالاً زمینه‌ساز سردی رابطه یا خطاهای اخلاقی دیگر خواهد شد. علاوه بر این‌ها، زن و شوهر باید بعد از ازدواج در مورد حاشیه‌های روابط زناشویی با همدیگر به توافق برسند. منظور از حاشیه روابط، نظر افراد راجع به عوامل زمینه‌ساز مطلوب برای شروع و ادامه رابطه است؛ مانند چگونگی گفت‌وگوهای عاطفی، نوازش و لمس قبل از رابطه، محل و فضای مطلوب برای برقراری رابطه و... یکی دیگر از مسایل و مشکلات نادیده گرفتن بعضی از تعهدات اخلاقی عاطفی و جنسی در زندگی زناشویی، از سوی یک یا هر دو است که می‌تواند باعث بروز اختلاف‌های شدید و بحران‌های غیرقابل جبران در زندگی مشترک بشود. قبل از ازدواج، لازم است که همسران از عقاید مربوط به تعهدات جنسی و اخلاقی همدیگر مطلع شوند.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا تجربه ای دارید که بخواهید با من و دیگر خوانندگان وبلاگ به اشتراک بگذارید؟

برگرفته از: سلامت


برچسب‌ها: گفتگو
+ نوشته شده در  یکشنبه ششم مرداد 1392ساعت 9:52  توسط 3ex  | 

تماس جنسی دهانی عامل بیش از یک سوم موارد سرطان گلوست

نتایج تحقیق پژوهشگران دانشگاه آکسفورد که در نشریه سرطان‌شناسی بالینی منتشر شده نشان می‌دهد که بیش از یک سوم موارد سرطان گلو ناشی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) است که از راه تماس جنسی دهانی منتقل می‌شود.

دکتر روث تراویس، یکی از پژوهشگران این تحقیق گفت "این نتایج چشمگیر نشان می‌دهد که HPV-۱۶ یکی از دلایل اصلی سرطان بخش دهانی حلق است."

این تحقیق یک ماه بعد از آن منتشر می‌شود که مایکل داگلاس، هنرپیشه هالیوود که به سرطان گلو مبتلاست درباره رابطه ویروس پاپیلومای انسانی با این سرطان صحبت کرد: "بدون آنکه وارد جزئیات بشوم، ویروس پاپیلوما باعث این نوع خاص سرطان می‌شود و این ویروس از راه سکس دهانی منتقل می‌شود."

البته بعدا سخنگوی مایکل داگلاس توضیح داد که اشاره او به عامل این سرطان به طور کلی بوده و الزاماً به شخص خودش اشاره نداشته است.

این خبر در آمریکا باعث شگفتی شد چون عموم مردم این ویروس را به عنوان عامل اصلی سرطان دهانه رحم (دومین سرطان شایع زنان در دنیا) می‌شناختند.

با این حال در آمریکا ویروس پاپیلوما شایع‌ترین عفونت منتقله از راه جنسی است.

اما این ویروس باعث سرطان‌های مقعد و دستگاه تناسلی مردان هم می‌شود.

پژوهشگران در جریان این تحقیق ۹۳۸ بیمار مبتلا به سرطان‌های سر و گردن، مری، یا بخش دهانی حلق (oropharynx) را با ۱۵۹۹ فرد سالم مقایسه کردند.

بخش دهانی حلق به طور ساده شامل پشت گلو، انتهای زبان و لوزه‌هاست.

این مقایسه نشان داد در خون ۳۵ درصد مبتلایان به سرطان گلو برعلیه پروتئینی به نام E۶، آنتی بادی وجود دارد در صورتی که این آنتی بادی فقط در خون یک در صد افراد سالم پیدا شد.

پروتئین E۶ یکی از مهم‌ترین پروتئین‌های ویروس پاپیلومای انسانی است که دفاع سلول انسان را در مقابل سرطان از کار می‌اندازد.

وجود آنتی بادی علیه E۶ نشان می‌دهد که ویروس بر سیستم دفاعی بدن غلبه کرده است.

بعلاوه این پژوهش نشان داد که در مبتلایان به سرطان گلو طول عمر کسانی که این آنتی بادی را در بدن دارند، بیشتر از آن‌هایی است که آنتی بادی ندارند یا به علت سیگار کشیدن یا نوشیدن الکل به این سرطان مبتلا شده‌اند.

برای ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) واکسنی وجود دارد که بر علیه تمام انواع این ویروس ایمنی ایجاد نمی‌کند، اما نمونه‌های خطرناک ۱۶ و ۱۸ را پوشش می‌دهد.

در حال حاضر این واکسن بیشتر برای پیشگیری از سرطان دهانه رحم استفاده می‌شود، اما استفاده از آن برای پیشگیری از سرطان گلو رو به افزایش است.

این ویروس در حال حاضر بیشتر عامل ایجاد سرطان دهانه رحم است، اما بر اساس پژوهش‌ها، در سال ۲۰۲۰ میزان سرطان حلق دهانی ناشی از این ویروس، از سرطان دهانه رحم پیشی خواهد گرفت.

سارا هیوم، مدیر اطلاع رسانی مرکز تحقیقات سرطان بریتانیا می‌گوید که "ویروس پاپیلوما بسیار شایع است. پرهیز از رفتارهای پرمخاطره جنسی انتقال آن را کاهش می‌دهد هر چند کاندوم کاملاً از انتقال آن جلوگیری نمی‌کند."

به گفته سارا هیوم " اگر این واکسن از پاپیلومای دهان و سرطان جلوگیری کند موارد استفاده پیشگیرانه از آن وسیع‌تر خواهد شد، اما در این زمینه تحقیقات کافی انجام نشده است."

در مورد شیوع این ویروس در ایران آمار دقیقی وجود ندارد، اما بعضی بررسی‌ها نشان می‌دهند که شیوع و ابتلا به این ویروس در ایران نسبت به کشورهای غربی و آفریقایی کمتر است.

بی بی سی فارسی

***********

موبر دائمی روغن مورچه

سری دوش حمام با نور رنگی حساس به دما

+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم تیر 1392ساعت 15:14  توسط 3ex  | 

۴۵ نکته کاربردی در رابطه جنسی برای زوجین

نکات کاربردی و توصیه های عملی که در رابطه با مسائل جنسی همسران وجود دارد و بایستی رعایت گردد، به طور خلاصه و مختصر اشاره می‌کنیم.

۱. به ارتباط جنسی نگاه مثبت داشته باشید؛

۲. به ارتباط جنسی نگاه مقدس داشته باشید؛

۳. نقش ارتباط جنسی را در استحکام خانواده باور کنید؛

۴. آثار روان شناختی و معنوی ارتباط جنسی را، هرگز فراموش نکنید؛

۵. یقین بدانید آمیزش جنسی موفق، سنگ زیربنای استحکام خانواده است؛

۶. از ثواب آمیزش جنسی غفلت نداشته باشید؛

۷. به برتری جنسی کمّی مردان، ایمان داشته باشید؛

۸. به برتری جنسی کیفی زنان، باور داشته باشید؛

۹. در آمیزش جنسی افراط نکنید (هفته ای دو بار) ؛

۱۰. مواد غذایی مؤثر در تقویت قوای جنسی را، به خاطر داشته باشید؛

-----------------------------------------------

۱۱. نظافت، مسواک و عطر زدن را، قبل از آمیزش فراموش نکنید؛

۱۲. با شکم پر آمیزش نکنید؛

۱۳. در حال ایستاده آمیزش نکنید؛

۱۴. در حال عصبانیت و خشم آمیزش نکنید؛

۱۵. در اتاقی کاملاً خلوت و مقداری تاریک آمیزش کنید؛

۱۶. ترجیحاً شب‌ها آمیزش داشته باشید؛

۱۷. در حضور کودکان مطلقاً آمیزش نداشته باشید؛

۱۸. وضو و نام خدا را در آمیزش به خاطر داشته باشید؛

۱۹. رو به قبله و پشت به قبله آمیزش نکنید؛

۲۰. در موقع آمیزش، کاملاً عریان نشوید؛

 -----------------------------------------------

۲۱. در لحظه آمیزش، به آلت جنسی زن نگاه نکنید؛

۲۲. از گفتگو کردن در زمان آمیزش اجتناب کنید؛

۲۳. با فکر زنی دیگر با همسرتان آمیزش نکنید؛

۲۴. از تفاوت عاطفی زن و مرد غافل نباشید؛

۲۵. تفاوت‌های فردی را در نوع آمیزش، در نظر داشته باشید؛

۲۶. مراکز حساس و تحریکی همسر خود را بشناسید؛

۲۷. روش‌های اظهار علاقه را بیاموزید؛

۲۸. از ملاعبه و معاشقه، کاملاً بهره ببرید؛

۲۹. برای تحریک زن، بیشتر از ارتباط کلامی بهره ببرید؛

۳۰. به ارگاسم و اوج لذت جنسی همدیگر واقف باشید؛

-----------------------------------------------

۳۱. در آمیزش، صبر و حوصله داشته باشید؛

۳۲. حریم اخلاقی یکدیگر را مراعات کنید؛

۳۳. کم رویی را در آمیزش کنار بگذارید؛

۳۴. به حساسیت‌های رفتاری و اخلاقی یکدیگر آگاه باشید؛

۳۵. یقین بدانید زنان ارتباط عاطفی را بر ارتباط جنسی مقدم می‌دارند؛

۳۶. از اظهار علاقه و محبت به همسر کاملاً بهره ببرید؛

۳۷. معاشرت نیکو داشته باشید؛

۳۸. کاملاً در اختیار شوهر باشید و همکاری کنید؛

۳۹. بدون آمادگی روانی زن، آمیزش نکنید؛

۴۰. بعد از ارگاسم، با عجله از همدیگر جدا نشوید؛

 -----------------------------------------------

۴۱. شوخی و بازی جنسی را در موقع هم‌آغوشی جدی بگیرید؛

۴۲. به نوازش جسمانی همسر التزام داشته باشید؛

۴۳. در همه حالات به یاد خدا باشید؛

۴۴. از آمیزش در دوران قاعدگی جداً خودداری کنید.

۴۵. سرد مزاجی و انزال زودرس را جدی گرفته و درمان کنید.

گزینه بعدی رو شما اضافه کنید، از قسمت نظرات برای درج پیشنهاد خود استفاده کنید.


***********

موبر دائمی روغن مورچه

سری دوش حمام با نور رنگی حساس به دما

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم تیر 1392ساعت 16:3  توسط 3ex  | 

درمان افسردگی برابر است کاهش میل جنسی!

اگر قرار باشد بین رابطه‌جنسی و شاد بودن یکی را انتخاب کنید...انتخاب شما کدامیک خواهد بود؟

طبق تحقیقات انجام‌شده، روز به روز خانم‌های بیشتری شاد بودن را به زندگی عشقی خود ترجیح می‌دهند.
داروهای ضدافسردگی یکی از متداول‌ترین داروهای مصرفی است و گرچه بسیاری از مصرف‌کنندگان آن از تقویت شیمیایی که در زندگی‌شان ایجاد می‌کند فایده می‌برند اما ممکن است میل‌جنسی‌شان را به خطر بیندازد.
 
دکتر لئونارد دراگاتیس می‌گوید: «تا اینجا متداول‌ترین علت مشکل جنسی خانم‌ها، داروهایی است که برای درمان افسردگی‌شان به آن‌ها می‌دهیم.» درواقع، تقریباً یک سوم خانم‌هایی که از داروهای ضدافسردگی استفاده می‌کنند متوجه می‌شوند که میل جنسی شان کاهش یافته است.

تقریباً اینطور عمل می‌کند:
دکترهای زیادی داروهای ضدافسردگی تجویز می‌کنند که با بالا بردن سروتونین شیمیایی (که شادی‌آور است) در مغز عمل می‌کند. با اینکه این خیلی خوب است و برای کسانی که داروهای ضدافسردگی استفاده می‌کنند فایده بخش می‌باشد، اما عارضه جانبی که با خود همراه دارد این است که وقتی میزان سروتونین بالاست، مغز با کاهش دوپامین جبران می‌کند--و دوپامین برای تحریک و جاذبه جنسی و همچنین ارگاسم لازم است.
برای خانم‌های متاهل، انتخاب بین داروهای ضد افسردگی یا زندگی عشقیشان، انتخاب سختی می‌تواند باشد. از یک طرف، داروهای تقویت‌کننده روحیه واقعاً جانشان را نجات می‌دهد؛ از طرف دیگر، خجالت، احساس گناه و تنهایی که با کاهش میل‌جنسی برایشان به همراه دارد، به روابطشان آسیب زده و افسردگی‌شان را حتی بیشتر از قبل می‌کند. 

در مورد خانم‌های مجرد چطور؟
استفاده از داروهای ضدافسردگی تا حدی می‌تواند بر میل جنسی آن‌ها اثر بگذارد که از شروع هر رابطه‌ای فرار خواهند کرد زیرا این مواد شیمیایی تمام احساسات آن‌ها را نابود می‌کند.
به طور خلاصه، اگر میل جنسیتان تحت‌الشعاع قرار بگیرد، کل زندگی عشقیتان تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت. 

راهکار چیست؟
متأسفانه هیچ راهکار ساده‌ای در دسترس نیست. برای بسیاری از خانم‌هایی که با افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند، زندگی بدون میل‌جنسی بهتر از زندگی بدون داروهایشان است. برخی خانم‌ها راه‌های دیگری برای تقویت میل‌جنسی‌شان پیدا می‌کنند و گاهی تنظیم میزان داروی مصرفی کمکشان می‌کند. و با اینکه امروزه نوع زنانه ویاگرا در دنیای داروها مورد بحث است، تا امروز چیزی در بازار موجود نبوده است. 

تا آن روز، یا باید خندیدن را انتخاب کنید، یا رابطه‌جنسی را!

منبع: سایت مردمان
********


برچسب‌ها: افسردگی, دارو, درمان, میل جنسی, کاهش
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم تیر 1392ساعت 14:35  توسط 3ex  | 

درباره ارگاسم در مردان

بااینکه در تعریف ارگاسم خانم‌ها با اما و اگرهای زیادی همراه است اما بیشتر ما فکر می‌کنیم ارگاسم آقایان خیلی مشخص و سرراست است. اما همیشه هم این‌طور نیست.

به گزارش وبلاگ آموزشهای برای زوجین به نقل از مردمان ؛ برخلاف باور عموم، ارگاسم شدن آقایان با انزال آن‌ها یکی نیست.اجازه بدهید اول کمی در مورد ارگاسم برایتان توضیح دهیم.

ارگاسم اوج لذت جنسی حین یک چرخه واکنش جنسی است که با آزاد شدن فشار جنسی، که معمولاً لذتی بی‌اندازه است، و انقباضات ناحیه تناسلی بدن شناخته می‌شود. ارگاسم همچنین می‌تواند با افزایش ضربان قلب، فشارخون، تنفس و اسپاسم‌های احتمالی در پایین‌تنه همراه باشد. درجه ارگاسم می‌تواند برحسب وضعیت جسمی و فکری فرد متفاوت باشد.

این در حالی است که انزال رها شدن مایع منی از نوک آلت تناسلی مرد است. همیشه نه اما اکثر اوقات ارگاسم و انزال در یک زمان اتفاق می‌افتند.

اما زمان‌هایی که عشق‌بازی با شوهر موجب رسیدن او به اوج لذت جنسی می‌شود ولی وقتی به آلت تناسلی او نگاه می‌کنید چیزی از آن خارج نشده است، چه؟

ارگاسم خشک می‌تواند عمدی یا غیر عمدی اتفاق بیفتد. یک عضله کف لگن که خوب تمرین داده شده باشد، می‌تواند بدون انزال به ارگاسم برسد. این عضله به صورت افقی از استخوان لگن تا استخوان دنبالچه ادامه یافته است و نشیمنگاهی راحت برای لگن ایجاد کرده است. این عضله جریان ادرار و همچنین انقباضات غیرارادی حین ارگاسم را کنترل می‌کند. هم مردها و هم زن‌ها می‌توانند با منقبض کردن ارادی عضلات کف لگن در تمرینات کگل (Kegel)، میان‌تنه خود را قوی کنند. به عقیده پزشکان، تقویت این عضله در بهبود بدکاری انزال، انزال زودرس و همچنین ارگاسم بدون انزال بسیار موثر است.

انجام تمرینات کگل هم برای خانم‌ها و هم آقایان فواید بسیار زیادی در بر دارد -- باعث می‌شود کنترل بسیار بهتری بر اندام جنسی خود داشته باشیم و لذت جنسی ما را چندین برابر می‌کند. برای آقایون، این تمرینات همچنین توانایی آزاد کردن مایع منی به فاصله‌های دورتر را نیز بالا می‌برد. اگر مردها درست قبل از اینکه حس می‌کنند در شرف انزال هستند، این عضله را خم کنند، می‌توانند بدون انزال، به ارگاسم برسند. دوست دارید بدانید چطور مردها می‌توانند کار کردن این عضله خود را حس کنند؟ این همان عضله‌ای است که برای متوقف کردن جریان ادرار از آن استفاده می‌کنید و در مواقع عادی می‌توانید با منقبض کردن و سپس رها کردن این عضله آن را تقویت کنید. این کار را می‌توانید به تنهایی یا در کنار همسرتان انجام دهید اما نیاز به تنفس درست، تمرین، عزم و اراده و کمی خودداری دارد.

یکی از بزرگ‌ترین فواید داشتن کنترل بر اندام جنسی این است که می‌توانید در یک رابطه‌جنسی چندین ارگاسم داشته باشید. بعد از اینکه انزال اتفاق می‌افتد، یک دوره بازسازی و ریکاوری وجود دارد که در آن مرد قادر به انزال دوباره نیست. البته توانایی نعوظ وجود دارد اما یک دوره وقفه وجود دارد که در مردهای مختلف متفاوت است، از چند دقیقه تا حتی یک روز.

پزشکان از واژه «اجتناب‌ناپذیری انزال» برای توصیف نقطه بی‌بازگشت استفاده می‌کنند که در آن مرد به آستانه هیجان جنسی رسیده است و می‌بایست انزال داشته باشد. اگر مردی بتواند خود را به طور مداوم به این نقطه برساند و بعد برگردد، می‌تواند تا زمانی که بالاخره انزال اتفاق بیفتد، چندین مرتبه انقباضات ارگاسم را تجربه کند. و وقتی بالاخره به انزال رسید، بسیار شدیدتر و عمیق‌تر از زمان عادی خواهد بود. مردانی که دوره وقفه یا بازسازی در آن‌ها کوتاه است هم می‌توانند مدت کوتاهی بعد از ارگاسم اولیه که با انزال همراه بوده است، به ارگاسم خشک دست پیدا کنند. در هر دو مورد، تاثیر آن یکسان با ارگاسم‌های متعددی است که خانم‌ها دارند.

انزال برگشتی نقطه منفی این ارگاسم‌های عالی است. این زمانی است که مایع منی به جای اینکه از محل عادی خود بیرون بیاید، به سمت عقب به مثانه برمی‌گردد. مرد همه لذت ارگاسم را احساس می‌کند اما هیچ مایعی از بدن او خارج نمی‌شود. بعد از اینکه این اتفاق می‌افتد، مرد احساس خواهد کرد که ادرار او کمی تیره شده است. انزال برگشتی یکی از عوارض دیابت، MS یا مردهایی است که جراحی پروستات انجام داده‌اند. بنابراین اگر این اتفاق تکرار شد، حتماً نزد پزشک بروید.

برعکس آن چطور؟ یعنی وقتی فرد دچار انزال می‌شود اما هنوز به ارگاسم نرسیده است؟

اکثر ما می‌دانیم که ضعف عملکرد جنسی در مردان می‌تواند منجر به انزال زودرس، انزال دیررس و ناتوانی جنسی شود اما به ندرت از انزال بدون ارگاسم صحبتی شده است. در مردانی که از این مشکل رنج می‌برند، میل جنسی و قدرت نعوظ معمولاً مانع نیست. فعالیت جنسی این افراد عادی است تازمانی که رابطه جنسی به اوج می‌رسد و مرد اسپرم آزاد می‌کند و انزال اتفاق می‌افتد اما ارگاسم را احساس نمی‌کند.

شاید تعجب کنید اما مغز مهم‌ترین عضو جنسی بدن است. ارگاسم یکی از فرایندهای مغز است، درحالی‌که انزال یک واکنش کاملاً جسمی است. ازاینرو مغزتان در سیستم واکنش جنسی شما نقش بسیار مهمی دارد. به همین دلیل است که انزال بدون ارگاسم که گاهی اوقات با آسیب عصب نخاعی و ریکاوری از جراحی لگن مرتبط دانسته می‌شود، اما تحت عوامل روحی-روانی ایجاد می‌شود. این مشکل با استرس، اضطراب، مصرف داروهای ضد افسردگی، مصرف الکل، افسردگی، مشکلات احساسی، اضطراب عملکرد و آسیب‌های روحی در ارتباط است. چیزهایی مثل استرس و افسردگی فشار زیادی به مغز وارد می‌کند و این فشار کم‌کم به اندام جنسی می‌رسد. بهترین روش برخورد با این مشکل، مشورت با پزشک متخصص و از میان برداشتن موانع ذهنی است که موجب آن شده است.

آقایون، به خاطر داشته باشید که در همه این حالات، باید رابطه جنسی ایمن داشته باشید و به راحتی با همسرتان در این موارد گفتگو کنید. همیشه استثنایی برای بدن هر فرد وجود دارد. مشکل هر چه که باشد، چه جسمی و چه فکری، به اعتقاد پزشکان همیشه بهترین راه درمان ورزش و تمرین کردن است.

************

موبر دائمی روغن مورچه

سری دوش حمام با نور رنگی حساس به دما


برچسب‌ها: آقایان, جنسی, ارگاسم
+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم تیر 1392ساعت 9:26  توسط 3ex  | 

آیا مجرد ماندن و نداشتن رابطه جنسی برای بدن مضر است؟

نرخ مرگ و میر در افرادی که ۲ بار در هفته به ارگاسم می‌رسند، نصف افرادی است که در طول ماه تنها یک مرتبه ارگاسم را تجربه می‌کنند.

در زیر به فواید رابطه جنسی اشاره می‌شود:

۱- بهبود حس بویایی: پس از رابطه جنسی ترشح هورمون پرولاکتین افزایش می‌یابد. این هورمون سبب می‌گردد تا سلول‌های بنیادی مغز نورونهای جدیدی را در پیاز بویایی مغز ایجاد کنند. (در دوران شیردهی نیز این بهبودی حس بویایی در زنان مشاهده می‌گردد)

۲- کاهش ریسک بیماری‌های قلبی: داشتن بیش از ۳ نوبت رابطه جنسی در طول هفته ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی را در مردان به نصف کاهش می‌دهد. رابطه جنسی کلسترول بد خون را نیز کاهش می‌دهد.

۳- کاهش وزن و تناسب اندام: رابطه جنسی یک نوع فعالیت بدنی است. یک رابطه جنسی پرحرارت ۲۰۰ کالری انرژی می‌سوزاند، یعنی معادل ۱۵ دقیقه دویدن بروی دستگاه ترد میل(دو ثابت). ضربان قلب فرد برانگیخته (از لحاظ جنسی) از ۷۰ بار در دقیقه به ۱۵۰ بار در دقیقه افزایش می‌یابد. انقباضات حین رابطه جنسی باعث تمرین و درگیر شدن عضلات لگن، ران‌ها، باسن، بازوها، گردن و قفسه سینه می‌گردد. پلاسمای منی مردان حاوی هورمون‌های تحریک کننده غدد تیروئید می‌باشد، که می‌تواند باعث افزایش متابولیسم پایه در زنان و کاهش وزن آنان گردد.

۴- رابطه جنسی باعث افزایش تولید هورمون تستوسترون می‌شود: این هورمون باعث محکم‌تر شدن عضلات و استخوان‌ها می‌گردد.

۵- کاهش افسردگی: زنانی که از لحاظ جنسی فعال بوده و شریک جنسی آنان نیز از کاندوم استفاده نمی‌کنند، کمتر مستعد افسردگی می‌باشند. هورمون پروستاگلاندین موجود در منی مردان به وسیله دستگاه تناسلی زنان جذب گردیده و باعث تعدیل هورمونهای زنانه می‌شود. منی مردان حاوی هورمون‌های استروژن و پروژسترون می‌باشد که هر دوی آن‌ها در بهبود خلق موثر می‌باشند. زنانی که در معرض منی شوهران خود قرار دارند (رابطه جنسی بدون کاندوم) شادتر می‌باشند. (البته حاملگی ناخواسته و عدم ابتلا به بیماری‌های مقاربتی بایستی در اولویت باشد)

۶- تسکین درد: درست قبل از ارگاسم (اوج لذت جنسی) سطح هورمون اکسی توسین به ۵ برابر سطح نرمال افزایش می‌یابد. این هورمون باعث ترشح آندورفین (ضد درد طبیعی بدن) گردیده و هرگونه دردی را تسکین می‌دهد. رابطه جنسی باعث ترشح هورمون استروژن نیز می‌گردد که می‌تواند دردهای قاعدگی را کاهش دهد.

۷-سرماخوردگی کمتر: افرادی که ۱-۲ بار در هفته رابطه جنسی دارند، سطح پادتن ایمنوگلوبین A در بدن آن‌ها ۳۰ درصد بیشتر می‌باشد. این امر باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌گردد.

۸- کنترل بهتر مثانه: رابطه جنسی تمرینات کگل طبیعی می‌باشند و باعث تقویت عضلات مثانه می‌گردد.

۹- دندانهای سالم‌تر: پلاسمای منی (جذب شده از مخاط مهبل) حاوی روی ، کلسیم و دیگر مواد معدنی می‌باشد که از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین آداب برقراری رابطه جنسی ، دو شریک جنسی را ملزم به رعایت اصول اولیه بهداشت از جمله مسواک زدن دندان‌ها می‌کند.

۱۰- سلامت پروستات: برخی اورولوژیستها به رابطه میان تعداد انزال و سرطان پروستات اعتقاد دارند. برای تولید مایع منی پروستات و کیسه منی موادی همچون روی ، اسید سیتریک و پتاسیم را از خون می‌گیرند و آن‌ها را تا ۶۰۰ برابر تغلیظ می‌کنند. در این بین هر عامل سرطان زای موجود در خون نیز ممکن است به همراه این مواد و به همین میزان در پروستات تغلیظ و انباشته گردد.

رابطه جنسی و انزال مکرر می‌تواند از انباشته شدن عوامل سرطان زا در درون غده پروستات جلوگیری به عمل آورد. البته ثابت گردیده داشتن رابطه جنسی با چندین شریک جنسی می‌تواند سرطان پروستات را در مردان تا ۴۰ درصد افزایش دهد. (به خاطر افزایش ریسک ابتلا به بیماری‌های منتقله از راه جنسی)

۱۱- افراط در رابطه جنسی برای زنان بی خطر است: رابطه جنسی باعث سفت شدن عضلات شکم و باسن و بهبود ساختار قامتی در زنان می‌گردد. البته مشروط بر اینکه از بیماری‌های مقاربتی ، حاملگی ناخواسته و هرگونه استرس خبری نباشد. زنان یائسه ای که از رابطه جنسی امتناع می‌ورزند ممکن است دچار آتروفی(تحلیل) مهبل و مقاربت دردناک گردند. تمام هورمون‌هایی که زنان یائسه به آن‌ها نیاز دارند ، از طریق رابطه جنسی سالم با شوهرانشان قابل دریافت می‌باشد. (رابطه جنسی بدون کاندوم)

۱۲- اما افراط در رابطه جنسی می‌تواند برای مردان دردسر آفرین باشد: آلت تناسلی مردان ممکن است دچار خراشیدگی و یا تحریک پوستی گردد. همچنین در رابطه جنسی خشن و طولانی مدت بافت آلت تناسلی مردان می‌تواند دچار آسیب گردد. شل شدن آلت پس از نعوظ و انزال بی علت نیست. هنگام نعوظ آلت مرد از خون پر می‌گردد. اما پس از آن دیگر خونی در آلت جریان نمی‌یابد. برای جذب مجدد اکسیژن عضلات آلت بایستی شل گردند.

چنانچه شما اجازه ندهید تا آلت شل شده و استراحت کند، با این کار عضلات آلت را از دریافت اکسیژن کافی محروم کرده‌اید. در بیماری پریاپیسم (PRIAPISM) که در آن نعوظ دائمی پدید می‌آید، آلت ممکن است دچار مرگ سلولی گردد. به همین خاطر پریاپیسم یک اورژانس پزشکی محسوب می‌گردد.

۱۳- افزایش جریان خون: رابطه جنسی جریان خون به مغز و دیگر اعضای بدن را افزایش می‌دهد. بنابراین اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به ارگان‌های بدن رسیده و مواد زاید نیز سریع‌تر از بدن دفع می‌گردند.

۱۴- افزایش طول عمر: نرخ مرگ و میر در افرادی که ۲ بار در هفته به ارگاسم می‌رسند، نصف افرادی است که در طول ماه تنها یک مرتبه ارگاسم را تجربه می‌کنند.

۱۵- رابطه جنسی باعث افزایش سطح هورمون استروژن در زنان می‌گردد: این هورمون باعث انعطاف پذیری و لغزندگی بیشتر مهبل شده و زنان را در برابر بیماری‌های قلبی محافظت می‌کند.

۱۶- رابطه جنسی در کاهش استرس و اضطراب بسیار موثر است: همچنین رابطه جنسی باعث بهبود کیفیت خواب می‌گردد.

۱۷- رابطه جنسی چنانچه با عشق توأم باشد شفا بخش و درمانگر است: چنانچه کسی را دارید که برایتان اهمیت قائل بوده و دوستتان داشته باشد و در مقابل شما نیز برای وی اهمیت قائل بوده و دوستش داشته باشید ، از لحاظ احساسی و جسمی نیز با یکدیگر صمیمی باشید ، آن وقت ۳-۵ برابر کمتر در معرض خطر مرگ زودرس و یا ابتلا به بیماری‌های گوناگون قرار خواهید داشت. بخشی از آن به خاطر اثرات مثبت لمس کردن می‌باشد. در آغوش گرفتن و نوازش کردن باعث تغییر در ترکیبات شیمیایی بدن شما می‌شود.

۱۸- رابطه جنسی سالم در افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس زنان و مردان (خصوصاً مردان) می‌تواند تأثیر بسزایی داشته باشد.

منبع : pezeshkan.org

*********

موبر دائمی روغن مورچه

سری دوش حمام با نور رنگی حساس به دما+ نوشته شده در  یکشنبه دوم تیر 1392ساعت 15:53  توسط 3ex  | 

چطور با وجود سردردهای میگرنی معاشقه بهتری را تجربه کنید؟

با درمان و حتی پیشگیری از بروز سردردهای ناتوان کننده، می‌توانید معاشقه بهتری را تجربه کنید.سردردها مخصوصاً سردردهای میگرنی، به شدت روابط جنسی را تحت تأثیر قرار داده و به آن آسیب می‌رسانند. در آخرین همه پرسی انجام شده توسط موسسه ملی سردرد، 69درصد از مخاطبان اعلام کردند که در هنگام سردرد، تمایلی به شروع رابطه جنسی ندارند و 35 درصد از مخاطبان اظهار داشته‌اند که فشار ناشی از سردرد، روابط زناشویی آن‌ها را تحت تأثیر قرار داده است.

تأثیر سردرد بر روابط جنسی

معمولاً زمانی که بدن از هر نوع دردی در رنج است، هیچ‌گونه تمایلی به ایجاد رابطه ندارد. دکتر Stephen F. Grinstead  مشاور خانواده و مدیر مرکز ترک اعتیاد در ساکرامانتو کلیف، می‌گوید: اکثر بیماران من که از سردردهای مزمن و میگرنی رنج می‌برند، در زندگی زناشویی خود دچار سردمزاجی هستند.
دردهای مداوم سطح سروتونین که نوعی انتقال دهنده عصبی در مغز و مشخص کننده خلق و خوی است، را کاهش می‌دهد. سروتونین ماده شیمیایی در بدن است که موجب خوش رفتاری فرد می‌شود. دکترGrinstead  توضیح می‌دهد، که کاهش سطح این ماده در بدن باعث افسردگی و عدم تمایل به ایجاد رابطه جنسی می‌شود. افرادی که از دردهای مزمن رنج می‌برند، به علت افسردگی، تمایلات جنسی خود را سرکوب می‌کنند.
باید اضافه کرد که بیش از نیمی از مخاطبان در همه پرسی انجام شده توسط موسسه ملی سردرد، گزارش داده‌اند که رابطه جنسی به خودی خود باعث شدت سردردهای آنها می‌شود. در تحقیقی دیگر گفته شده است که در عده کمی از افراد، یک نفر از هر صد نفر، در زمان ارگاسم یا اندکی بعد از آن ،دچار سردرد می‌شوند. معمولاً سردردهای ناشی از روابط جنسی برای مدت چند دقیقه بعد ار رابطه، اتفاق می‌افتد، اما به ندرت افرادی هستند که تا ساعت‌ها بعد از نزدیکی از سردرد رنج می‌برند.

به نظر برخی از افراد مبتلا به میگرن، انجام رابطه جنسی باعث شدت سردرد آنها می‌شود. خوشبختانه این موضوع فقط برای گروه اندکی از جمعیت مبتلا به میگرن، صحت دارد. این‌ها اظهارات دکتر Seymour Diamond  متخصص مغز و اعصاب و مدیر اجرایی موسسه ملی سردرد در شیکاگو است. او می‌گوید در حقیقت شواهدی نیز وجود دارد که برخی اوقات انجام رابطه جنسی باعث جلوگیری از بروز سردردهای میگرنی می‌شود. از آنجایی که رابطه جنسی باعث آزاد شدن اندورفین (کاهش دهنده درد) در بدن می‌شود، برای برخی افراد انجام آن باعث کاهش سردردهای آن‌ها می‌شود.

سردرد و رابطه جنسی: اصلاح کننده روابط عشقی

این خبر خوبی است که، سردردها موجب پایان روابط عشق ورزی نیستند.حفظ صمیمیت با وجود سردردهای مزمن، مبتنی بر دو مؤلفه اساسی است: پیشگیری یا درمان سردردها و تمایل به برقراری رابطه با شریک زندگی‌تان
سردردها متفاوتند و روش‌های درمانی موثر در هر نوع سردرد با نوع دیگر متفاوت است. سردردهای میگرنی معمولاً در یک طرف سر اتفاق می‌افتند ، اغلب دردهای ضربان دارند و معمولاً با علائمی از جمله حالت تهوع و حساسیت شدید به نور و صدا همراه است.

دکتر Diamond می‌گوید: گروهی از مردم ممکن است از سردردهای تنشی رنج ببرند که از علائم آن کسالت و احساس فشار در کل سر است. این نوع سردردهای  مزمن،  ممکن است هر روز برای فرد اتفاق بیفتد. دکتر Diamond در مقایسه این نوع سردردها با دردهای میگرنی اظهار می‌دارد: این نوع سردردها معمولاً خفیف‌تر هستند و با انجام مقاربت، شدت نمی‌گیرند. به طور کلی جلوگیری از سردردهای میگرنی شامل اجتناب از محرک‌هایی است که منجر به سردرد می‌شوند مانند استرس یا مصرف یک نوع خوراکی خاص.

داروهایی که باعث پیشگیری یا درمان سردردهای میگرنی و سایر انواع سردردها می‌شوند شامل:

- سد کننده های بتا مانند پروپرانالول یا آتنالول (ایندرال یا تنورمین)
- داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایندومتاسین یا ناپروکسین (ایندوسین، آناپروکس)
- تریپتانها مانند ساماتریپتان یا ریزاتریپتان (ایمیترکس، ماکسالت)

برای جلوگیری از سردردهایی که بر اثر ارگاسم اتفاق می‌افتند، پزشکان معمولاً استفاده از این داروها را در حدود یک ساعت قبل از شروع نزدیکی توصیه می‌کنند.

سردرد و رابطه جنسی: میزان رابطه

دکتر Grinstead اظهار می‌دارد، علاوه بر تاثیرات منفی مستقیمی که سردرد بر زندگی فرد دارد، بر روابط صادقانه و موثر وی نیز آسیب می‌رساند، بنابراین باید برای جلوگیری از آسیب‌های جدی آن بر روابط زناشویی، فکری اندیشید.
وی همچنین می‌گوید، شخصی که از سردرد رنج می‌برد، باید از روش‌های موثر متفاوتی برای درمان و مدیریت درد و بالا بردن کیفیت زندگیش بهره ببرد. مانند امتحان داروهای متفاوت و جدید یا تجربه تکنیکهای موثر برای کاهش استرس.
علاوه بر این‌ها دکتر می‌گوید اگر سردرد، روابط زناشویی و رابطه های شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، از اینکه این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید، خجالت نکشید. با یک تشخیص صحیح و تجویز داروی مناسب، افراد مبتلا به سردرد، مجبور به چشم پوشی از لذت رابطه و صمیمیت ناشی از رابطه جنسی نخواهند بود و سردردها دلیلی برای انجام ندادن آن نمی‌شوند.

منبع: www.3-m.ir

برچسب‌ها: زنان, مردان, آمیزش جنسی, زیر یک سقف, بهداشت روانی
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم خرداد 1392ساعت 10:22  توسط 3ex  | 

آمیزش جنسی چیست؟

آمیزش جنسی به معنی نزدیکی و جفت گیری است که بین دو غیر همجنس انجام می‌شود که منجر به ارضا نیاز جنسی می‌شود. آمیزش جنسی بین حداقل دو غیر همجنس می‌تواند منجر به تولید مثل شود.

اعضا درگیر در آمیزش جنسی

اساساً تمام نقاط بدن قابلیت تحریک جنسی را دارند اما برخی نقاط به دلیل تراکم رشته های عصبی مربوط به لذت جنسی به عنوان ارگان‌های جنسی شناخته می‌شوند.

نقاط تحریک پذیر در آمیزش جنسی، در بدن زنان پراکنده تر و فراوان‌تر است و علاوه بر دستگاه تناسلی نوک پستان‌ها ،باسن و حتی لاله گوش، قوزک پا و یا گردن را در بر می‌گیرد.در آمیزش جنسی لب و دهان نیز به دلیل پوست نازک خود می‌توانند حساسیت زیادی نسبت به تحریک جنسی داشته باشند.
 
حالات مختلف آمیزش جنسی

حالات مختلف آمیزش جنسی و نزدیکی بین زن و مرد: حالت اول آمیزش جنسی، این سنتی‌ترین نوع آمیزش جنسی است که بسیاری برای اولین بار آن را انجام می‌دهند و بدین صورت است که زن در زیر قرار گرفته و پاهای خود را به اندازه ای که احساس راحتی کند باز می‌کند و مرد در میان پاهای زن دراز کشیده و عمل دخول را انجام می‌دهد. در این حالت بهتر است که هراز چند گاهی مرد تمام بدن خود را با بدن زن تماس دهد, حالت دوم این نوع آمیزش جنسی را اصطلاحاً پهلو به پهلو می‌نامند. در این حالت هم مرد و هم زن به پهلو خوابیده و عمل دخول را انجام می‌دهند. البته می‌شود حالت اول را به این حالت پیوند زد, یعنی به همان صورت که مرد روی زن قرار گرفته بود دوتایی به پهلو بخوابند.در مورد نحوه قرار گرفتن دست و پاها, بهتر است که آن را به عهده خانم گذاشت تا به هر صورتی که راحت‌تر است, آن گونه انتخاب کند. در این حالت از آنجایی که اکثر نقاط بدن مرد و زن با یکدیگر در تماس خواهند بود لذت بیشتری عاید طرفین می‌شود.این حالت از آمیزش جنسی از آنجا که زن متحمل فشار زیادی نمی‌شود و آزادی عمل مناسب‌تری دارا خواهد بود, در بین خانم‌ها طرفداران زیادی دارد.

 آمیزش جنسی در زمان حاملگی

در دوران حاملگی بدن زنان دچار تغییرات فیزیکی و درونی می‌شود. این تغییرات می‌تواند در برخی از زن‌ها منجر به افزایش تمایل جنسی و در برخی منجر به کاهش میل جنسی و حتی زدگی از تمایل جنسی در طول دوران حاملگی گردد. از آن جا که برخوردهای زن و مرد و فشاری که بر بدن خانم‌ها در هنگام نزدیکی وارد می‌شود ممکن است به جنین آسیب وارد کند لازم است تا سکس در هنگام بارداری زن با ملایمت و احتیاط انجام شود. روش‌های مناسب روش در این روش زن زانو زده و مرد از عقب دخول را انجام می‌دهد. برای استفاده از این روش در زمان بارداری زن باید کف زمین خم شده و تمام قسمت‌های سینه و دستان خود را روی زمین بگذارد به طوری که هیچ فشاری بر شکمش وارد نشود. در این حالت بهتر است چند بالش نرم در زیر شکم و سینه زن قرار گیرد تا فشار کمتری بر زن وارد شود. روش پهلو به پهلو در هنگام حاملگی باید از عقب انجام شود یعنی مرد پشت سر زن دراز بکشد و زن پاهای خود را باز کند تا نزدیکی صورت بگیرد.روش‌هایی که زن در بالا و مرد در زیر قرار دارند این روش‌ها برای آمیزش جنسی و نزدیکی از راه مقعد و برای خانم‌هایی که جثه بسیار کوچک‌تری از شریک جنسی خود دارند نیز بسیار مناسب هستند.
آمیزش جنسی

ارگاسم و آمیزش جنسی

ارگاسم در مردان تحریکات جنسی و اروتیکی سبب ساز تغییرات گستردهای در بدن می‌شود. زمانی که زن و مرد در اثر کنش جنسی تحریک می‌شوند,تپش قلب دو جنس طی آمیزش جنسی سریع‌تر می‌شود و فشار خون در بدن افزایش می‌یابد.این افزایش در اندام تناسلی مردان موجب بزرگ‌تر شدن آلت مردانه و سفت شدن بدنه آن می‌شود که نعوظ ( شق کردن ) نامیده می‌شود. همچنین افزایش ترشح تستسترون ( هورمون جنسی مردانه )، اندورفین (ترشحات عصبی ضد درد ) که کارکردی مشابه تریاک دارند، اکسی توسین و وازوپرسین ( هورمون‌هایی که علاقه به روابط اجتماعی را افزایش داده و به ایجاد اعتماد میان افراد کمک می‌کند. ) در خون موجب بالا رفتن احساس خوشی و ایجاد تنش‌های مثبت عصبی طی آمیزش جنسی می‌شود. رفته رفته این تغییرات در جریان مداوم آمیزش جنسی اوج لذت و برانگیختگی را موجب می‌شود به ناگاه این تحریکات و تنش‌ها فروکش می‌کند. این حالت را اصطلاحاً ارگاسم یا اوج لذت جنسی می‌نامند که معمولاً چند ثانیه دوام دارد.

 در هنگام ارگاسم مرد در آمیزش جنسی, انزال (خروج منی ) صورت می‌گیرد.این مایع غلیظ که از آب، پروتئین و درصد ناچیزی نمک، آلکالین (ماده ای تلخ مزه با اثر آرام‌بخش که در برخی گیاهان دارویی وجود دارد )، فروکتوز ( نوعی قند که در برخی میوه‌ها وجود دارد )و برخی املاح مانند روی تشکیل شده به میزان 2 تا 5 میلی لیتر در هنگام انزال از طریق آلت تناسلی از بدن مرد خارج می‌شود. زمان نهفتگی ارگاسم در مردان معمولاً بسیار کوتاه‌تر از زنان است که این به خاطر شرایط بدنی و عصبی زنان است که باعث این شرایط در طی آمیزش جنسی می‌شود.( برخی تحقیقات نشان می‌دهد 75 درصد مردان در کمتر از دو دقیقه از آغاز آمیزش جنسی به ارگاسم می‌رسند.) برای رسیدن مردان به ارگاسم تحریکاتی که بر روی آلت مرد همانند عمل دخول در واژن و یا مقعد و یا تحریکاتی که به وسیله زن روی آن انجام می‌گیرد (نوازش و ...), نقش به سزایی دارد.

 ارگاسم در زنان- ارگاسم در زنان در طی آمیزش جنسی از فرایند پیچیده تری نسبت به مردان پیروی می‌کند و به همین دلیل زمان بیشتری می‌برد تا یک زن به اوج لذت جنسی و ارگاسم برسد. ( به طور میانگین 10 تا 20 دقیقه ). ارگاسم در زنان دارای یک روند برای تخلیه است به طوری که زمان خاصی برای به وجود آمدن آن نمی‌توان مشخص کرد(همان‌گونه که در بالا ذکر شد نشانه ارگاسم مردان انزال و خروج منی است) و ممکن است زمان آن تا یک دقیقه طول بکشد.در بیشتر زنان حساس‌ترین عضو به تحریکات جنسی کلیتوریس ( چوچوله )است که لمس آن بیشترین نقش را در فراهم آوردن لذت در آمیزش جنسی زنان دارد. بسیاری از زنان به ویژه زنان طبقات پائین در کشورهای جهان سوم تاکنون تجربه رسیدن به ارگاسم در طی آمیزش جنسی را نداشته‌اند و بسیاری از ناراحتی‌های روحی می‌تواند توان ارگاسم را از زنان سلب کند. به عقیده بعضی از محققان در زمینه مسائل جنسی زنان لذت بیشتری از یک رابطه جنسی یا آمیزش جنسی می‌برند تا مردان.

البته میزان دقیق آن تاکنون مشخص نشده است ولی در برخی موارد محققان لذت جنسی زن را تا ۳برابر بیشتر از لذت جنسی مرد تخمین زده‌اند.در این میان مردان وظیفه سنگین‌تری به عهده دارند و باید باکسب مهارت در رسیدن به لذت جنسی به زن کمک کنند.

امروزه تمام دنیا به بن بست‌های اخلاقی بزرگی در زمینه آمیزش جنسی برخورد کردند که شاید ریشهٔ آن نظریهٔ فروید بوده باشد. به هر حال بسیاری آمیزش جنسی در زندگی را جالب می‌دانند ولی طبق نظر سنجی‌هایی یاد شده بسیاری آمیزش جنسی قبل از ازدواج را باعث سست شدن بنیان خانواده می‌دانند، دین اسلام آمیزش جنسی را فقط منحصر به ازدواج و کنیزان (زنانی که در مالکیت فردی باشند) که در گذشته بوده است و ازدواج صیغه تایید می‌کند.آمیزش جنسی از شب زفاف به صورت رسمی صورت می‌گیرد چه برای مرد و چه زن.

خودداری از قبول واقعیات مربوط به مسائل جنسی سبب بحران‌ها و مشکلات اجتماعی فراوانی شده است, به صورتی که در سال ۲۰۰۶ در گزارشی که سایت جستجوگر گوگل در رابطه با بیشترین مراجعان به سایت‌های پورنو گرافی انجام داده بود حاکی از آن بود که کاربران ایرانی در مقایسه با دیگر کشورها در مقام سوم جستجوگران واژه انگلیسی sex (جنس) از میان تمام کشورهای جهان قرار داشتند. گرایش جنسی که ترجیح جنسی و تمایل جنسی نیز نامیده شده توصیف کننده نوع محل تمرکز تمایلات عشقی، جنسی، احساسی و تخیلی افراد است. رده بندی گرایش جنسی موجودات زنده معمولاً برپایه نوع جنسیتی که مورد تمایل آن‌هاست صورت می‌گیرد. انواع این گرایش‌ها عبارتند از:

همجنس‌گرایی: گرایش به جنس موافق

دگرجنسگرایی: گرایش به جنس مخالف

دوجنسگرایی (دو جنسی): گرایش به هردو جنس

بی جنسی: نداشتن گرایش جنسی به هیچ‌کس

همجنس‌گرایی یکی از گرایش‌های جنسی است که مشخصه آن تمایل زیبایی شناختی، عشق رومانتیک، و تمایل جنسی منحصراً نسبت به جنس همگون با خود فرد می‌باشد. به فردی که به جنس دیگر گرایش داشته باشد دگرجنسگرا و به افرادی که هم به جنس دیگر و هم به همجنس خود تمایل دارند دوجنسگرا میگویند. در اصطلاح اسلامی به ارتباط جنسی بین مردان «لواط» (برگرفته از نام لوط پیامبر قومی که به این کار مشهورند) و به ارتباط جنسی بین زنان «مساحقه» میگویند. در گویش مردم عامی افراد همجنس‌گرا - زن یا مرد - با عنوان عمومی «همجنس‌باز» خوانده می‌شوند ولی واژه‌های دیگری نیز در گفتار عوام برای اشاره همجنس‌گرایان وجود دارد که معمولاً تحقیرآمیز و محکوم کننده هستند. برای اشاره به همجنس گرایان زن در زبان فارسی معمولاً واژه لزبی بکار می‌رود که از واژهٔ انگلیسی Lesbian آمدهاست. البته در گفتار ایرانیان به همجنس‌گرایان زن، طَبَقزن گفته می‌شده است که به عمل طَبَقزنی اشاره داشت‌هاست. این لغت امروزه بندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد. پدیده همجنس گرایی همیشه با بشر بوده است و در ادبیات و هنر جهان از زمان بسیار کهن، شاهد اشاراتی به این پدیده هستیم. ·

دگر جنس گرایی که نا هم جنس خواهی هم گفته شده گونه‌ای از گرایش‌های جنسی است که در آن فرد به جنس مخالف خود تمایل جنسی دارد، یعنی مرد به زن و زن به مرد گرایش دارد. این نوع گرایش جنسی معمول‌ترین و رایج‌ترین گرایش است.

منبع:forum.iransalamat.com


برچسب‌ها: آمیزش جنسی, زنان, مردان
+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم خرداد 1392ساعت 16:57  توسط 3ex  | 

از اعداد جنسی چه می دانید؟

معمولاً نوجوانان و بعضی از بزرگ‌سالان اطلاعات و انتظارات نادرستی دارند.اگر شما یک چنین شخصی هستید ، اعداد جنسی می‌توانند در روشن شدن بعضی از این عقاید نادرست به شما کمک کنند.

این ارقام به طور میانگین از اندازه متوسط مربوط به ۸۵ تا ۹۰ درصد از جمعیت اخذ شده  است.اگر شما فرق دارید.به یاد داشته باشید که اندازه بزرگ همیشه خوب نیست و ممکن است برای یک خانم دردناک باشد.

اندام‌های جنسی مردانه

1. آلت تناسلی مردان در هنگام نعوظ ۱۲ تا  ۱۸ سانتیمتر طول دارد و با زاویه ای حدود 15 درجه رو به بالا است.

2. اندازه آلت تناسلی در حالت شل و خوابیده ۷ تا ۱۰ سانتی متر بوده  و رو به پایین است.

3. اندازه بیضه: ۳*۲*۵ سانتی متر مکعب است. قطر بیضه چپ پایین‌تر از بیضه راست قرار گرفته و بزرگ‌تر به نظر می‌رسد.

اندام‌های جنسی زنانه

1. واژن: عمق معمولی ۷سانتیمتر  و قطر معمولی ۲سانتیمتر دارد.

2. اندازه واژن در هنگام تحریک: دارای عمق ۱۰سانتیمتر  و قطر۷سانتیمتر است .

3. زاویه واژن متناظر با زاویه آلت مرد بوده و ۴۵ درجه می‌باشد.

4. ضخامت پرده بکارت- بین۰٫۱۲۵ تا ۰٫۲۵ سانتی متر است .

5. PH واژن ۴ تا ۵ (خیلی اسیدی.PH ادرار -۵٫۵ تا ۶٫۵) است.

6. کلیتوریس: طول کل-۲٫۵ سانتیمتر بوده  و بخش نمایان فقط ۰٫۲ طول آن است.کلیتوریس معادل آلت مرد بوده و پر از عصب‌های حسی است.

انزال و ارگاسم

1. متوسط طول اسپرم: ۴  میکرون.

2. غلظت متوسط اسپرم: بیست میلیون در هر میلی‌متر.

3. تعداد متوسط اسپرم در هر انزال: ۳۰۰ تا پانصد میلیون اسپرم.

4. تعداد کل اسپرم‌های یک مرد در طول عمر: ۱٫۲ تریلیون اسپرم.

5. سرعت متوسط انزال: ۲۸ مایل در ساعت یا .۴۵km/hr

6. حجم متوسط انزال: 4 میلی لیتر یا تقریباً یک قاشق چای‌خوری.

7. وقتی اسپرم به واژن رسید ، فقط ۵ دقیقه طول می‌کشد تا اسپرم ۴ میکرونی فاصله ۶ اینچ را طی کرده و به گردن رحم برسد.

8. انقباضات ارگاسمی در هر ۲ جنس در بازه های۰٫۸ ثانیه رخ داده و متوسط مدت ارگاسم در مردان ۳ تا ۵ ثانیه اما در زنان کمی طولانی‌تر و ۵ تا ۸ ثانیه است.

منبع:www.3-m.ir

+ نوشته شده در  جمعه سوم خرداد 1392ساعت 7:22  توسط 3ex  | 

ترغیب همسرتان جهت برقراری رابطه جنسی (برای آقایان)

هر چقدر هم که از شروع زندگی مشترک شما و همسرتان زمان گذشته باشد، با زهم شما همیشه شروع کننده رابطه جنسی هستید. هرچند مردها از پیش قدم شدن برای رابطه جنسی هیچ ابایی ندارند ولی همه آن‌ها دوست دارند که گاهی هم زن اولین قدم را برای شروع بردارد.

در حقیقت مردها هیچ‌وقت نمی‌فهمند که چرا بعضی از زن‌ها هرگز به هنگام احساس تحریک جنسی و شهوت، از آن‌ها تقاضای رابطه جنسی نمی‌کنند؟

برای خودداری زن‌ها در ابراز تمایل و اقدام برای شروع سکس دلایل متعددی وجود دارد که در اینجا شایع‌ترین آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. شما با بکار گیری چند نکته ساده می‌توانید بر این اشتباه زن فایق آمده و او را وادار سازید که حداقل در نیمی از موارد برای انجام سکس با شما پیش قدم شود.

۱- اغلب زن‌ها احساس می‌کنند که اجباری برای شروع رابطه جنسی ندارند. آن‌ها میدانند که مرد هر وقت که بخواهد تقاضای خود را برای رابطه جنسی مطرح می‌کند و آن‌ها خواسته مرد را برآورده خواهند کرد. وقتی که همیشه شما درخواست کننده رابطه جنسی باشید، دیگر زن اجباری برای خودش در این کار نخواهد دید و احساس می‌کند که هرگز مجبور به شروع سکس نخواهد بود.

برای حل این مشکل شما باید گاهی خویشتن دار باشید تا ارزش شما مشخص شود! اگر شما قبلاً در هفته چند بار رابطه جنسی داشته‌اید حالا زن در همین فاصله زمانی منتظر شماست. در طول هفته او را با بوسه های شهوانی و ماساژ تحریک کنید و هنگامی‌که احساس کردید که خوب تحریک شده است، زیرکانه خود را کنار بکشید و بکار دیگری غیر از رابطه جنسی مشغول شوید.

اگر یک هفته به این کار ادامه دهید مطمئن باشید آنقدر او را تحریک کرده‌اید که مطمئناً دیگر آخر هفته، شما را راحت نخواهد گذاشت!

۲- در برخی از جوامع عقب افتاده این تصور وجود دارد که فقط زن‌های هرزه و بدکاره شروع کننده رابطه جنسی هستند. لذا درخواست رابطه جنسی از جانب زن یک پدیده زشت محسوب شده و همه از آن روی‌گردانند. در چنین شرایط فرهنگی، زن می‌پندارد که در صورت پیش قدم شدن برای شروع رابطه جنسی، از جانب مرد متهم به هرزگی و فساد شده و ممکنست از سوی او رانده شود.

شما باید ریشه چنین تفکری را در ذهن او بخشکانید. فقط کافی است یکروز برای او توضیح دهید که چگونه و با انجام چه کارهایی توسط وی، تحریک می‌شوید و به او بگویید چون شما زن و شوهر هستید شروع سکس توسط او به هیچ وجه عیبی نداشته و شما را خیلی خوشحال می‌کند.

منتظر برداشتن اولین قدم از سوی همسرتان باشید و او را به خوبی در مورد رفتاری که انجام می‌دهد راهنمایی کنید. وقتی او نشانه های لذت را در وجود شما ببیند و مورد تشویق قرار گیرد، کلیه افکار پوسیده قبلی را بدست فراموشی خواهد سپرد.

۳- بعضی از زن‌ها به خاطر ترس از طرد شدن از سوی مرد، هرگز برای شروع رابطه جنسی پیش قدم نمی‌شوند. آن‌ها همیشه از بابت واکنش منفی از سوی مرد نگرانند و می‌ترسند عملی را انجام دهند که مورد پسند و رضایت مرد نباشد.

برای غلبه بر چنین احساسی باید او را مرتب مورد تشویق قرار دهید. مثلاً" اگر زن دست خود را روی ران شما گذاشت، دستش را همان جا بگیرید یا اگر شما را بوسید، شما هم با بوسه های آتشین پاسخ او را بدهید و همین طور او را مرحله به مرحله جلو ببرید.

به این ترتیب با واکنش مناسب به تحریکات او می‌توانید اعتماد به نفس زن را بالا برده و ترس او را از بین ببرید. بعد از مدتی زن می‌تواند به راحتی خودش رابطه جنسی را شروع کند. برای کمک بیشتر به او بهتر است برایش توضیح دهید که از انجام چه کارهایی در رابطه لذت بیشتری می‌برید. او با کمال میل آن‌ها را برای شما انجام خواهد داد. به یاد داشته باشید که هرگونه عکس‌العمل ناخوشایندی از جانب شما ممکن است تأثیر منفی و غیرقابل جبرانی در ذهن او بجا بگذارد.

۴- گاهی ممکن است زن سرحال نبوده و دل و دماغ برای رابطه جنسی نداشته باشد. کاهش میل جنسی در زن یا عدم جذابیت مرد برای او، همه می‌توانند باعث شوند تا زن به بهانه های گوناگون مثل سردرد یا احساس کسالت از انجام عمل جنسی سرباز زند.

بی میلی جنسی در زن مشکل‌ترین و سخت‌ترین موضوعی است که شما با آن مواجه می‌شوید. ابتدا باید مشخص کنید که علت بی‌علاقگی زن به سکس چیست، سپس درصدد رفع علت آن برآیید. اگر به مرور زمان و به تدریج علاقه او نسبت به شما کم شده باشد، باید علت آن‌را دقیقاً" بررسی نموده و موقعیت خود را تثبیت کنید.

اگر رابطه جنسی برای شما عادی شده،سعی کنید تا روش  خود را عوض کنید و جذابیت بیشتری به آن بدهید. بزودی خواهید دید که تمایل همسرتان برای رابطه با شما بالا خواهد گرفت.

در صورتی که شما جذابیت سابق خود را برای او از دست داده و برایش عادی شده‌اید، باید مجدداً" به حال و هوای گذشته برگردید و مجدداً" صفات جذاب و مورد علاقه او و خواسته‌هایش را در خود زنده کنید.به این ترتیب خیلی زود آتش عشق و علاقه او نسبت به شما دوباره شعله‌ور خواهد شد.

با کمی صبر و پشتکار و بکار گیری نکات بالا شما می‌توانید حتی خجالتی‌ترین زن‌ها را هم وادار کنید تا در برخورد با شما برای شروع رابطه جنسی پیش قدم باشند.

منبع:tanzimekhanevadeh.com


برچسب‌ها: زنان, مردان, آمیزش جنسی, زیر یک سقف, بهداشت روانی
+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم خرداد 1392ساعت 17:14  توسط 3ex  | 

چند اتفاق خارق العاده که حین رابطه جنسی در بدن شما رخ میدهد

اندکی پس از آغاز رابطه جنسی در بدن شما اتفاقات جالبی رخ می‌دهد تا شما بتوانید لذت بزرگی رو تجربه کنید. اما من شرط می‌بندم که هیچ کدام شما از این اتفاقات آگاهی ندارید. خب، حالا ذهن خودتون رو آماده کنید تا از این اطلاعات موثر آگاه شوید.

همه چیز به نظرتان س.ک.سی می‌آید. تحقیقات نشان داده که در زمان رابطه جنسی هر گونه لمسی که به بدن شما صورت می‌گیرد شما را تحریک خواهد کرد. بدن زنان در این مورد شامل طیف گسترده تری می‌شود.

شما به سادگی متوجه چیزهای ناویژه می‌شوید. مثل نفس کشیدن پارتنر. زمانی که شما تحریک شده‌اید بیشتر متوجه موارد ناویژه اطرافتان می‌شوید، به همین خاطر است که برخی تمایل زیادی به برقراری رابطه جنسی در زمان بیداری صبح را دارند.

مغز شما متوجه هر لمس می‌شود. این راهی هست که شما رو بیشتر از اون چیزی که فکرش رو بکنید تحریک میکنه. تحقیقاتی در دانشگاه راتگرز با استفاده از اسکن مغز، نشان می‌دهد که دقیقاً در مغز شما در زمان تحریک پذیری چه می‌گذرد. آن‌ها دریافتند که نواحی مختلف میزان تحریک پذیری متفاوتی را به مغز شما دستور می‌دهند، تحریکات واژینال، گردنه رحم، نوک سینه‌ها و چوچوله (کلیتوریس) . بنابراین ذهن خود را آماده کنید تا بتوانید با شناخت بیشتر در رابطه انفجار به وجود بیاورید.

درد کمتری را احساس می‌کنید. صدماتی مثل کنده شدن موهای سر، چنگ افتادن یا کبودی از دلایل این مسئله می‌باشد. آستانه تحمل درد در زمان تحریک به میزان قابل توجهی افزایش میابد. برخی تحقیقات نشان می‌دهد که بعضی هنگام رابطه جنسی به خودشان هم آسیب می‌زنند و تا انتهای رابطه متوجه آن نمی‌شوند.

شریک جنسی شما (خانم‌ها) تغییرات ظاهری می‌کند. دفعه بعد پیش از شروع کمی وقت بگذارید به قفسه سینه وی توجه کنید، به دلیل تغیرات جریان خون در بدن، نوک سینه‌ها کمی سفت شده رنگ آن تیره تر از قبل می‌شود. این رو هم اضافه کنم که تحقیقات نشان می‌دهند سینه برخی خانم‌ها در زمان تحریک شدن بالا می‌آید یا به عبارتی بزرگ‌تر می‌شود.

بدن شما سرخ می‌شود. تحقیقات نشان داده که زمان رابطه جنسی حرارت بدن شما بالاتر می‌رود، به همین دلیل است که صورت برخی یا سینه‌هایشان سرخ می‌شود. 

لرزیدن بدن شما. اگر فکر می‌کنید بدن شما و احساساتتان حین ارگاسم در دست خودتان نیست، کمی حق دارید. تحقیقاتی در دانشگاه گرونینگن هلند نشان می‌دهد که به دلیل وجود حالتی شبیه ترس و اضطراب حین ارگاسم بدن زنان به حالت بی اختیاری قرار می‌گیرد. تحقیقات توسط اسکن مغزی انجام شده.

عضله های شما برای خودشان ذهن دارند. در طول ارگاسم بدن شما حالت اسپاسم عضلانی رو تجربه میکنه. واژن، پاها، دست، گردن و دیگران عضلات بدن شما حالت انقباض می‌گیرند که بسیاری از محققان دلیل آن را نمی‌دانند. برخی هم اصلاً این حالت را تجربه نمی‌کنند.

مثانه شما در حال انتظار قرار می‌گیرد. هنگامی که به اوج لذت جنسی می‌رسید بلافاصله ممکن است قادر به ادرار نباشید.

در ضمن کارشناسان توصیه می‌کنند برای جلوگیری از بیماری‌های عفونی، پس از رابطه بیش از حد در حمام نمانید.

نظر، پیشنهاد و یا تجربه شما از موارد ذکر شده چیست؟ با من در میان بگذارید.

منبع: health.yahoo.net


برچسب‌ها: رابطه جنسی, لذت جنسی, خانمها, آقایان
+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام اردیبهشت 1392ساعت 14:2  توسط 3ex  | 

روش های آماده سازی زن برای رابطه زناشویی

دوست دارم همین ابتدا این توضیح را بدهم که مردان همیشه در روابطشان با جنس مخالف دنبال ارضاء حس قدرت جویی خودشان هستند و این به لحاظ تاریخی و اجتماعی اثبات شده است که مردان بنا به ساختار فیزیولوژیکیشان موجوداتی خشن هستند، اما زنان برعکس بنا به ساختار روانی، فیزیولوژیک و فکریشان موجوداتی هستند که نیاز به تامین امنیت و احساس آرامش هستند، لذا 20 تحریک کننده جنسی زیر عمدتاً در همین راستا عمل می‌کنند و با دادن احساس امنیتی پایدار موجب این می‌شوند که زن از حالت تدافعی در سکس بیرون بی آید و به نقطه ای برسد که مطلوب اکثر مردان تلقی می‌شود و این همان جایی است که هم مرد با احساس فرمان فرمایی سکسی به لذت جنسی می‌رسد و هم زن با احساس امنیت در سکس به اوج نقطه لذت جنسی‌اش نزدیک می‌شود.

این مثال را هم قبل از خواندن مقاله بشنوید که استاد بزرگ روانشناسی می‌گفته‌اند که : « در خانه باید مرد پادشاه و زن نخست وزیر باشد » البته از نوع انگلیسی ( یه وقت فکر نکنید من انگلیسیم، منظورم اینه که مرد باید حس فرمان فرمایی اش تأمین شود )، اگر رابطه این گونه باشد و بر اساس درک و تأمین نیازهای متقابل باشد می‌شود به پایداری و محکم بودن آن مطمئن بود. ( برای درک درست این جمله، مقاله سرد کننده های جنسی مردان را بخوانید تا خدای ناکرده تلقی استبدادی از این جمله نداشته باشید . ) 

برای رسیدن به درکی متقابل از نیازهای جنس مخالفتان می‌توانید ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

 ۲۰ تحریک کننده جنسی زنان :

این مردان تحریک کننده، زنان را از موجوداتی ترسو و متنفر از سکس به قهرمانان داستان‌های عشقی تبدیل می‌کنند، آیا دوست دارید همسرتان را به یکی از این قهرمانان تبدیل کنید ؟ اگه دوست دارید سعی کنید جزء این 20 مرد باشید تا ببینید که هیچ زنی توان رد کردن و پس زدن جنسی شما را ندارد !!!

۱- مردهایی که به آرامی و با ملایمت عشق ورزی می‌کنند ( آقایونی که به سرعت می‌روند سراغ شورت خانمشان و عمل دخول را شروع می‌کنند و فوری و باعجله می‌خواهند کار را تمام کنند به این نکته دقت کنند که اگر شعله های جنسی خانمشان را به آرامی روشن کنند این شعله‌ها تا مدت بیشتری روشن خواهند ماند. )

۲- مردهایی که در بستر نیز با همسرشان صحبت می‌کنند ( آقایونی که نمی‌خواهند احساساتشان را با کلمات عاشقانه در حین سکس بیان کنند، به این نکته دقت کنند که بیان احساسات عاشقانه در قبل، هنگام و بعد از سکس به زن احساس محبوبیت و امنیت می‌دهد، احساسی که همسرتان را به وزیری محبوب در دربار شما تبدیل خواهد کرد. ) 

۳- مردهایی که در بوسیدن مهارت دارند ( هر بوسه عاشقانه که بر لبان همسرتان می‌زنید می‌تواند به مانند پیامی پرقدرت بر قلب همسرتان فرود می‌آید و او را شعله‌ور سازد، این جمله را هرگز فراموش نکنید! )

۴- مردهایی که با چشمان خود به همسرشان نشان می‌دهند اورا دوست دارند و به او عشق می‌ورزند ( این را بدانید که ارتباط چشمی بین دو نفر نیرومندترین و موثرترین ارتباطات است که پیامدش فعال شدن چرخه های دیگر بدن هر دو طرف است، پس با نگاهی عاشقانه به همسرتان احساس محبوبیت بدهید و از مزایای این ارتباط لذت ببرید. )

۵- مردهایی که لباس‌های همسرشان را به آرامی در می‌آوردند ( قابل توجه آقایونی که تا شهوتی می‌شوند فوری و با عجله شروع می‌کنند به کندن لباس‌های خانمشون و حتی گاهی تمایل دارن که معشوقه لخت کرده روی تخت آماده و منتظر خوابیده باشه ! رفقا این را برای بار آخر میگوم، زنان در پروسه جنسی شان نیاز به آمادگی دارند و این کار می‌تواند یکی از آمادگی‌های لازم را به آن‌ها بدهد . )

۶- مردهایی که در تحریک کردن همسرشان به وسیله لمس کردن مهارت دارند ( زن‌ها در پروسه آمادگی برای سکس نیاز دارند که با نوازش و لمس آرام، آماده دخول و عملیات جنسی شوند، این نکته را هم به داشته‌هایتان اضافه کنید. )

۷- مردهایی که با موهای همسرشان بازی می‌کنند ( فکر نمی‌کنم هیچ زنی در دنیا وجود داشته باشد که در هنگام معاشقه از چنگ زدن دست‌های معشوقش در موهای سرش لذت نبرد ! )

۸- مردهایی که از معاشقه سکسی با همسرشان لذت می‌برند ( خیلی ساده است هنگامی که معاشقه بکنید و احساساتتان را به بیرون تراوش کنید این خود مهم‌ترین جذب کننده برای همسرتان است. )

۹- مردهایی که عشق خود را در بیرون از اتاق خواب نیز به همسرشان نشان می‌دهند و او را به احساس و باور محبوبیت وادار می‌کنند ( یک «دوستت دارم» ، یک شاخه گل ، یک اس ام اس عاشقانه و یک تک زنگ نیم روزی که به همسرتان احساس محبوبیت بدهد ، می‌تواند در شب هنگام به طوفانی عشقی تبدیل شود، باور نمی‌کنید، فردا صبح امتحان کنید ! )

۱۰- مردانی که می‌دانند چگونه بدن زنانه و موئث همسرشان را ارضاء کنند. 

۱۱- مردهایی که میدانند چگونه همسرشان را به لحاظ جنسی فریبا و دلنشین کنند. 

۱۲- مردهایی که پیش از عشق ورزی خود را به لحاظ فیزیکی و جسمانی آماده می‌کنند. ( کارهایی مانند خوشبو کردن دهان، ازاله موهای زائد، عطر زدن و دوش گرفتن و … می‌توانند برای آماده کردن جسمی شما موثر باشند. )

۱۳- مردهایی که به همسرشان احساس زیبا بودن می‌دهند. (اینجا یک راز را بهتون میگم ، هنگامی که یک زن احساس بکند که برای شما زیبا است ، مثله توپ میترکه ! ازمن گفتن )

۱۴- مردهایی که از ماساژ دادن به همسر خود لذت می‌برند. ( زبان عشق لمس کردن است، دست‌های شما زایده‌هایی فیزیکی نیستند بلکه فرستنده های قوی‌اند که نیروی جنسی شما را منتقل می‌کنند، با نوازشی عاشقانه معنای واقعی این جمله را درک کنید. )

۱۵- مردهایی که عاشق در آغوش گرفتن همسرشان هستند. 

۱۶- مردهایی که دست‌های همسر خود را در دست می‌گیرند و آن را نوازش می‌کنند. 

۱۷- مردهایی که پس از گذشت سالیان همچنان مانند روزهای اول آشنایی‌شان با همسر خود رفتار می‌کنند. ( آهان این نکته ماله کهنه کاراست، رفقا با تجربه دقت کنند که اگه اجازه ندهید همسرتان برایتان عادی شود و نگاهتان همان نگاه اول باشد، این طوفان عشقی تبدیل به امواجی پایدار خواهد شد که ضامن پایداری رابطه‌تان در تمام زندگی باقی مانده خواهد شد. )

۱۸- مردهایی که به همسرشان نشان می‌دهند که او تنها زن زندگی آن‌هاست و به او احساس و باور «خاص بودن» می‌دهند. 

۱۹- مردهایی که همسرشان را دوست دارند و به او عشق می‌ورزند.

۲۰- مردهایی که چنین باور دارند عشق همسرشان تحمل تمامی سختی‌های زندگی را برای آن‌ها سهل و آسان و حتی از بین می‌برند


برچسب‌ها: زیر یک سقف, رابطه جنسی صحیح, زنان, مردان
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1392ساعت 17:52  توسط 3ex  | 

ارگاسم چندگانه در مردان

ارگاسم‌های چندگانه به دنبال هم اتفاق می‌افتند، بدون اینکه فرد در خلال آن‌ها تحریک جنسی خود را از دست بدهد. خانم‌ها به راحتی می‌توانند ارگاسم چندگانه داشته باشند اما تعداد کمی از مردان می‌دانند که با آموزش صحیح آن‌ها هم می‌توانند دقیقاً مثل خانم‌ها چندین بار در رابطه جنسی ارگاسم شوند. درمورد خانم‌ها، ارگاسم چندگانه به این معناست که مدت زمان کمی بعد از اولین ارگاسم، تحریک جنسی خود را بازمی یابند، که معمولاً بلافاصله یا بعد از چند دقیقه اتفاق می‌افتد. وقتی زنی در یک رابطه جنسی چندین بار به ارگاسم می‌رسد ارگاسم او چندگانه خواهد بود. 

به نقل از سریع‌تر؛ خیلی از مردان اشتباهاً تصور می‌کنند که وقتی بتوانند بعد از انزال دوباره تحریک شوند و به یک انزال دیگر دست پیدا کنند، یعنی ارگاسم چندگانه داشته‌اند. این اشتباه است. سکس چند ارگاسمه مردانه به سکسی گفته می‌شود که در خلال ارگاسم‌ها، نعوظ یا تحریک جنسی از بین نرود. ارگاسم چندگانه فقط شامل ارگاسم است نه انزال. تنها استثناء آن زمانی است که انزال با آخرین ارگاسم همراه می‌شود. 

قبل از توضیح بیشتر بد نیست که با فرایند تکنیکی «چرخه تحریک جنسی» آشنا شوید. 


برچسب‌ها: مردان, آمیزش جنسی, تحریک مردان
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1392ساعت 9:58  توسط 3ex  | 

سیزده فایده از «رابطه جنسی»

روابط جنسی مناسب و صحیح علاوه بر اینکه ضامن بقا و بهبود زندگی مشترک است، اثرات سودمندی در تامین سلامتی بدن دارد.

اغلب زوجین نمی‌دانند که روابط جنسی مطلوب می‌تواند کیفیت زندگی و سلامت جسمی و روحی آن‌ها را به میزان قابل ملاحظه‌ای بهبود بخشد. 

فواید روابط زناشویی

فواید و اثرات سودمندی که در ادامه می‌خوانید حاصل سال‌ها مطالعه و پژوهش متخصصان در سراسر دنیاست، بنابراین به آن‌ها اعتماد کنید. 

بقیه را در ادامه مطلب بخوانید


برچسب‌ها: روابط جنسی, رابطه جنسی صحیح, زنان, مردان, خانمها
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم اردیبهشت 1392ساعت 11:24  توسط 3ex  | 

روشهای موثر «ارگاسم زنان»

در جریان آمیزش جنسی ، درصد زیادی از خانم‌ها ، ممکن است هرگز به اوج لذت نرسند. شیوع سرد مزاجی در میان خانم‌ها ، در مطالعات مختلف ، از ۱۰ تا ۸۰ درصد متغیر بوده است. سرد مزاجی با نداشتن ارگاسم متفاوت است. زنان سرد مزاج می‌توانند به ارگاسم برسند. یک زن همجنس باز در ارتباط با جنس مخالف سرد مزاج است ولی در رابطه جنسی با همجنس خود کاملاً ارضا می‌شود.

نداشتن ارگاسم همیشه با سرد مزاجی همراه نیست. بسیاری از زن‌ها علیرغم نداشتن ارگاسم از رابطه جنسی لذت می‌برند. سرد مزاجی حقیقی حالتی است که در آن هیچ پاسخ به هیچ نوع تحریک جنسی و در هیچ شرایطی وجود ندارد .

زنی که فقط از راه تحریک کلیتوریس به ارگاسم می‌رسد نه تنها سرد مزاج نیست بلکه گاهی ممکن است از لحاظ جنسی خیلی هم فعال باشد ولی شریک جنسی او باید بداند که چگونه او را ارضا کند. ممکن است خانمی در ارتباط با یک مرد به ارگاسم نرسد در حالی که مرد دیگری بتواند او را به ارگاسم برساند. در این صورت دیگر نمی‌توان گفت که او به سرد مزاجی مبتلاست.

بقیه را در ادامه مطلب بخوانیدبرچسب‌ها: خانمها, آمیزش جنسی, سلامت جنسی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم اردیبهشت 1392ساعت 10:47  توسط 3ex  | 

۵ اشتباه رایج مردان در روابط جنسی

مردها معمولاً فکر می‌کنند همه چیز را درباره رابطه جنسی با زنان می‌دانند اما دایره‌المعارف جنسی که شما در مغزتان دارید، ممکن است حاوی خطاها و نقص‌های اساسی درباره امور جنسی زنان باشد، خطاهایی که ممکن است به اشتباهات جنسی بینجامد.

۵ نکته ای که در زیر می‌آوریم از مشکلات شایع مردان در روابط جنسی است:

چیزهایی که همسرتان می‌خواهد می‌دانید

مردان اغلب فکر می‌کنند که می‌دانند همسرشان چه می‌خواهد. اما همه زنان مشابه هم نیستند. به گفته کارشناسان آموخته های مردان حتی از تجربیات همسر قبلیشان ممکن است در مورد همسر فعلی‌شان صدق نکند. این موضوع نه تنها در مورد ترجیحات جنسی بلکه در مورد روابط عاطفی هم صدق می‌کنند. زنانی هستند که نمی‌توانند با فعالیت جنسی رابطه عاطفی با همسرشان برقرار کنند و زنانی هستند که به سادگی با همسرانشان رابطه عاطفی برقرار می‌کنند و بقیه زنان در میانه این طیف قرار می‌گیرند.برچسب‌ها: مردان, روابط جنسی, زنان
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم دی 1391ساعت 14:54  توسط 3ex  | 

اصول استفاده از کاندوم

کاندوم یکی از روشهای موثری است که به نحو مناسبی باعث پیشگیری از بیماریهای مقاربتی، همینطور جلوگیری از حاملگی می‌گردد. 

 معمولا جنس اکثر کاندوم‌ها لاتکس است که جنس ارجح و مرغوب می‌باشد با اینحال در بازار انواع دیگری از کاندوم هم وجود دارد که بهتر است مصرف کنندگان نسبت به این مسیله هوشیاری لازم را داشته باشند. به این دلیل که این کاندوم‌ها هم نازک‌تر و هم مقاوم‌تر و هم احتمال سرایت بیماری و ویروس در آن‌ها کمتر است. البته گاهی بعضی خانم‌ها نسبت به کاندومهای لاتکس دار حساسیت دارند که در این حالت بهتر است از انواع بدون لاتکس استفاده شود. 

اندازه کاندوم: 

از نظر اینکه از چه اندازه‌ای از کاندوم استفاده شود معمولا همه از انواع متوسط و معمولی کاندوم استفاده می‌کنند ولی این مسئله در کشورهای دیگر به دلیل فرهنگ بالای مصرف تفاوت می‌کند ومصرف کنندگان ترجیح می‌دهند از اندازه‌های متناسبتری از کاندوم استفاده کنند. اغلب کاندوم‌ها به طور معطر عرضه می‌شود بطوری که در غیر اینصورت باعث دلزدگی مصرف کنندگان می‌گردد. 

 البته منظور از دلزدگی این هست که چون بعضی از زوجین تمایل به سکس دهانی دارند ممکن است بوی نامطبوع کاندوم اثر نامطلوبی در مراحل ان‌ها داشته باشد… یکی از نکات در نگهداری کاندوم این هست که سعی کنید کاندوم را همیشه در یک جای مشخص و معین و درضمن قابل دسترس نگهداری کنید. 

 همچنین کاندوم را باید در محلی دور از حرارت، فشار، نور آفتاب و رطوبت دائمی نگهداری کرد چرا که در غیر اینصورت نمی‌توان به آن اطمینان کرد مثلا کیف پول جیبی شما که هر روز متحمل فشار است جای مناسبی برای نگهداری کاندوم نیست. یکی از مزایای مهم کاندوم جلوگیری از حاملگی است با اینحال کاندوم علاوه بر پیشگیری از حاملگی، از بیماریهای مقاربتی نیز پیشگیری می‌کند و با کاهش خطر انتقال بیماریهای مقاربتی از نازایی و خطر ابتلا به بیماری سرطان دهانه رحم را نیز در خانم‌ها کاهش می‌دهد. 

 گاهی به مواردی برخورد می‌کنیم که خانم‌ها به منی شوهرشان حساسیت دارند، در صورت حساسیت خانم‌ها به منی شوهر استفاده از کاندوم مفید می‌باشد. استفاده از کاندوم در مردانی که انزال زودرس دارند مفید بوده است و سبب تاخیر انزال و در نتیجه حفظ غرور می‌شود. استفاده از کاندوم روشی ارزان بوده و استفاده شخصی از آن نیز راحت می‌باشد و احتیاج به راهنمایی زیادی ندارد. بعلاوه هرگاه لازم باشد می‌توان همراه سایر روشهای دیگر جلوگیری، استفاده کرد، مانند چند ماه اول وازکتومی. 

بقیه را در ادامه مطلب بخوانیدبرچسب‌ها: اصول استفاده از کاندوم, جلوگیری از حاملگی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم آذر 1391ساعت 18:40  توسط 3ex  | 

درباره شب زفاف بیشتر بدانیم

امروز به مطلبی فوق العاده، البته خلاصه ولی مناسب برخوردم در سایت ایران ویج که گفتم برای شما در این وبلاگ به ارسال کنم، متاسفانه هیچ منبعی هم در سایتشون درج نکرده بودند، البته منظور من از منبع این هستش که میتونستند کتاب،پزشک و یا حتی پژوهشگری که این مقاله رو ارائه کرده در آخر معرفی کنند که این اتفاق رخ نداده بود. این مشکل زیاد هم جدی نیست چرا که این سایت هم از نحوه عملکردشون پیداست که تفاوت چندانی با سایتهای زرد مشابه ندارند... به هر حال، امیدوارم خواندن این پست برایتان مفید باشد.

شب زفاف در خاطره تمامی زوجهای جوان یک شب خاطره انگیز است. کلیه کسانی که این شب را تجربه کرده اند، بی شک تا آخر عمر آن را فراموش نخواهند کرد.

شب زفاف زمانی که دختران برای اولین بار تجربه آمیزش از راه واژن را می آزمایند. همانطور که میدانیم تمامی زخمها ، دردناک هستند بخصوص اگر سطحی باشند . به عنوان مثال اگر دست شما با دیوار زبری (مثل کنیتکس) برخورد کند ، درد به حد زیادی غیر قابل تحمل است .

این حالت دقیقا برای دختران مصداق دارد. آنها درد بسیار زیادی را در ضمن پاره شدن پرده بکارت تجربه میکنند. و غیر از آن ، درد بسیار زیادی هنگام داخل شدن آلت تناسلی در داخل واژن (دخول) خواهند داشت . اول برای روشن شدن قضیه علت درد را مرور میکنیم.

دو نوع درد در هنگام اولین تجربه جنسی قابل درک است :

۱- درد به علت پارگی پرده بکارت

این درد همانطور که در بالا ذکر شد به علت ایجاد یک زخم سطحی در داخل واژن است . که اینگونه زخمها معمولا دردناک تر از سایر زخمها میباشند . برای کنترل یا کاهش درد ، بهترین کار ایجاد معاشقه طولانی است . این کار سبب میشود تا دختر به مرحله ارگاسم یا نزدیک آن برسد . رسیدن به ارگاسم ، آستانه درد را بالا میبرد و باعث میشود که درد یا خیلی کم شود یا قابل تحمل گردد . به عنوان مثال در زمان ارگاسم اگر شخص گاز گرفته شود درد را احساس نمیکند یا درد بسیار جزئی خواهد بود .

۲- درد به علت دخول

این درد دقیقا درد به علت کشش دیواره واژن میباشد. شما وقتی بادکنکی را برای اولین بار باد میکنید ، زور بیشتری بکار میبرید تا بتوانید دیواره های بادکنک را از هم باز کنید . این حالت دقیقا دز واژن هم ایجاد میشود . واژن برای اولین بار میخواهد باز شود . پس درد زیادی را حس میکند . برای کنترل این درد دقیقا مثل بالا باید معاشقه طولانی داشت . تا هم واژن لیز شود و هم آستانه درد افزایش یابد . برای این منظور میشود از ژل لوبریکانت استفاده نمود.

در کل برای آمیزش بهتر و کم درد در اولین تجربه باید نکات زیر را توجه نمود :

۱- معاشقه طولانی تا رسیدن به مرحله ارگاسم

۲- استفاده از ژل لوبریکانت

۳- بهتر است دختر لبه تخت دراز بکشد . جوری که پاهای وی کاملا روی زمین قرار بگیرد . در این صورت کمترین درد و فشار به دختر وارد میشود.

۴- دختر را باید قبل از نزدیکی از نظر روحی آماده کرد

۵- درصورت داشتن درد شدید از ادامه نزدیکی خودداری کنید.

پارگی پرده بکارت معمولا دارای خونریزی کم است . البته این قضیه به جثه زن و سن دختر دارد. در بعضی از موارد پرده دختر با نزدیکی پاره نمی شود . در این حالت حتما باید با جراح زنان مشورت نمود تا وی به روش جراحی پرده را باز نماید. تا ۳ روز پس از نزدیکی خونریزی بسیار جزئی ، طبیعی است و نباید نگران بود.

آن سوی زفاف

پاره شدن پرده بکارت ، در حقیقت نمود خارجی جریانی بسیار پیچیده است که باید آن را آغاز “زنانگی” و پایان “دوشیزگی” شمرد. تازه عروس بنا به طبیعت ، از نخستین اکراه و هراس دارد و علت آن معمولا درد جسمانی نیست که اگر همراه با آرامش و خودداری و صبوری مرد باشد خیلی جزئی است. غالبا خود دختر هم نمی داند علت این هراس و اکراه در کجاست ؟ در واقع تازه عروس در این مرحله دچار نوعی ” شرم ” نیز هست . همه این علت ها را باید در جای دیگری جستجو کرد.

در حقیقت چون زن در این مرحله که وارد حیات زناشویی می گردد دگرگونی مهمی در برابر خود می بیند و به زندگی آینده و مسوولیت ها و خطرهای آن می اندیشد و از آن واهمه دارد. همه این واهمه ها ، چه زن از آن آگاه باشد و چه نباشد ، قابل ملاحظه و شایسته توجه است.

این وظیفه شوهر است که وجود این هراس فطری زن را دریابد و همواره آن را به یاد داشته باشد.بهترین فرصت برای جلب اطمینان زن همین دوره کوتاه است. معروف است که زفاف را نباید با جبر آغاز کرد ، ما می گوییم در کار پاره شدن پرده دوشیزگی نه تنها جبر نباید در کار باشد بلکه این عمل باید دنباله و نتیجه نوازشی صبورانه و معاشقه ای جانانه باشد و شوهر باید عروس را به تدریج متمایل و راغب به عمل نماید نه آن که با شتابکاری و به کار بردن زور ، تنها حس شهوت خویش را فرو نشاند.

در این صورت تنها جسم زن را تصرف کرده و از تصرف روح او ناتوان مانده است. بنابراین شوهر در شب زفاف باید تمام تمهیدات لازم را به کار گیرد و در نهایت ملایمت و ظرافت عمل کند و بداند که کوچکترین اشتباه ، چندان او را خسته و دل آزرده می کند که به آسانی التیام پذیر نخواهد بود و گاه تا پایان زندگی زناشویی آثار آن بر جای می ماند.

از نظر روانشناسی این دردهای روحی منجر به پیدایش هزاران نوع اختلالات فکری ، غم و اندوه مزمن می گردد که درمان آن بسیار مشکل خواهد بود زیرا اغلب منشا و علت اصلی آن ناشناخته می ماند.

در واقع علت سرد مزاجی بسیاری از زنانی که لذت جنسی نمی برند آن است که در شب زفاف ناگواری دیده و رنج و تب روحی کشیده اند و این تالمات در ضمیر پنهان آنها مانده و اختلالات جسمی و روانی بعدی را با خود آورده است.

بسیاری از امراض دیگر چون پریشان خیالی و بیماریهای عصبی غالبا در اثر همین رویدادهای به ظاهر کوچک شب زفاف ایجاد می شود و گاهی این عوارض روحی به قدری پیچیده و شدید می شود که روان پزشک باید مدتها وقت صرف کند تا پس از جلب اعتماد و اطمینان بیمار ، شاید موفق به کشف ریشه اصلی اختلال گردد.

این است که باز تکرار می کنیم در نوازش و مهربانی و رعایت حال تازه عروس به ویژه در شب رفاف به هیچ نباید کوتاهی کرد. هیچ دختری فطرتا مرد را مختار نخواهد دانست تا هر چه می خواهد بکند و اگر حجب و حیای عروس یا هر علت ناشناخته دیگر مانع از آن است که به میل تسلیم شود بهتر است یک شب یا حتی شبهای متعدد ، زفاف را به عقب انداخت تا عروس به تماس جسمانی خو بگیرد و با آرامش خاطر مشتاق و راغب به ارتباط جنسی شود. عمر انسان آن قدر کوتاه نیست که چنین شتابکاری لازم باشد و به خصوص در این دوره ، صبر و متانت و حوصله به پیروزی و کامروایی خواهد انجامید.

در اینجا باید یادآور شویم اگر داماد به دلیل ضعف نفس و سستی در رفتار ، بخواهد به هر نحو عمل را انجام دهد به نتیجه نمی رسد و لازم است اصرار در این باره خیلی ملایم و صبورانه باشد. اصولا زن وقتی هم حاضر و راغب به تسلیم است طبیعتا می خواهد بر او ظفر یابند ولی بین فتح عاشقانه و استیلای وحشیانه تفاوت بسیار است و مرد باید با فراست دریابد که هنگام دخول فرا رسیده است. به طور کلی در هفته های اول ازدواج برای نزدیکی نباید پافشاری کرد جز آن که عروس خود ابراز تمایل کند.شوهر اگر عیبی در بدن زن مشاهده کرد ، هرگز نباید آن را آشکار کند یا اظهار تعجب کند مبادا زن اندوهگین شود و آن را مایه حقارت پندارد.

حساسیت شب زفاف

زفاف که همان ازاله ی بکارت در دختر است برای هر دو از خاصیت خاصی برخوردار است . انجام ناقص و یا وحشیانه ی آن در دختر می تواند آثار سوء جبران ناپذیری را ایجاد کند . داماد باید حالت خاص عروسش را درک کند و بدون آمادگی همسرش با او آمیزش نکند . مرد جوان باید عریزه ی جنسی خویش را کنترل کند و اگر در همسر خویش آمادگی نمی بیند صبر کند تا زمان مناسب فرا رسد و با مساعد شدن شرایط با ملاطفت و آرامی زفاف را انجام دهد . برخی از جوانهای بی تجربه شرایط حساس همسر خویش را در نظر نمی گیرند و در همان شب اول بنیاد زندگی خویش را خراب می کنند .

چون پسر و دختر نادان بوند گله چران یا که شتر بان بوند

درس زناشویی کجا خوانده اند کی بره قافله پی برده اند

ببر صفت حمله به آهو کند غرش و تندی و هیاهو کند

ای پسر آخر دمی آرام باش ای شتر مست دمی رام باش

تندی داماد و خموشی زن سرد کند جمله چو صد بادزن

»» این شب برای اغلب زوجها شب پر التهابی است و اولین شب ارتباط جنسی جدی میان آنهاست.

»» زنها در این شب به شدت نگران و مضطرب هستند

»» خاطره این شب تا پایان زندگی در ذهن زنان باقی می ماند.حتی اگر بعدها ازدواجهای مکرری کنند.

»» پاره شدن پرده بکارت اغلب با آمدن مقداری خون همراه است و این برای طرفین مهم و استرس آور بوده و در زنها همراه با درد و سوزش و ضعف جسمانی است.

»» مردها سعی کنند قبل از شب عروسی با خانواده خود جهت کنار گذاشتن آداب و رسوم غلط به طور جدی صحبت کنند.

»» به همسر خود برای کسب اعتماد به نفس قبل از شب زفاف روحیه بدهید.

»» هیچ لزومی ندارد که مردها همان شب اول پرده زن را پاره کنند. بهتر است به شب دیگری موکول گردد.

»» سعی کنید این شب را با معاشقه و بوسه و لمس بگذرانید و دخول را به شبهای دیگر موکول کنید.

»» این شب را در آغوش هم و برهنه تا صبح سپری کنید.

آداب و رسوم غلط در شب زفاف:

هم در گذشته و هم در حال حاضر در خانواده های سنتی ایرانی رسم است که در شب اول عروسی (شب زفاف) زنان پشت در اتاق عروس و داماد می نشینند تا داماد پارچه ای خونین را نشان آنها بدهد تا از پشت در بلند شوند و به خانه های خود بازگردند. این دستمال خونی نشان دهنده پاره شدن پرده بکارت عروس توسط داماد است.

در تلقی عمومی جامعه ما ، شب ازدواج و زفاف ، شب خوشبختب و رسیدن به آرزوهاست ، اما شب زفاف شب خستگی هم هست ، شب اظطراب و نگرانی است شب سر درد شب گریه شب سوزش معده و شب …….و حتی شاید شب بر باد رفتن آرزوها هم باشد .

اینکه چنین شبی با جایگاهی که در فرهنگ اجتماعی ما دارد و اثرات آن بر زندگی ما اینقدر درباره اش کم صحبت شده و حتی از دید نویسندگان و دیگر هنرمندان ما هم پنهان مانده خود معمایی است .

شب عروسی در فرهنگ ما فعلا اون موقعی است که دو تا آدم که چند وقت در تدارک ازدواج بوده اند برای اولین بار زن و شوهر میشوند وبه صورت رسمی در یک رختخواب میخوابند ، شب ازدواج فقط و فقط یک کار اجباریست . شما و همسرتان باید از ماشین عروس پیاده شوید ، به درون خانه بروید و در را ببندید .همین . هر کس دیگری انتظاری یه غیر از این داشت زیاد به خرفش گوش نکنید .

در فرهنگ ما ازدواج به همه فامیل مربوطه بعضی جاها ( که از لحاظ سواد عمومی آمیزش در مرحله پایین تری هستند ) از داماد انتظار دارند در عرض ۱۰ دقیقه تا نیم ساعت پارچه خون آلودی را به عنوان نشان باکره بودن عروس تحویل بده بعضی ها ممکنه تا شب ازدواج عروس اشون یا دامادشون را ندیده باشند و خیلی های دیگه ممکنه اون رو لخت ندیده باشند عده زیادی هم هستند مه قبل از عروسی با همسرشون آمیزش داشته اند ، پس پیچیدن یک نسخه ثابت غیر ممکن است اما چیزهای مشترکی هم وجود دارد .

همه ما شب ازدواج خسته ایم توی این بحثی نیست ازدواج ایرانی سخته حداقل یک هفته دویدن و حرص خوردن داره دنبال جا میگردید خونه رو مرتب میکنید . دعوت فامیل و خلاصه تحمل دردسر های جشن . همه اینا باعث می شود که بهترین شب زندگی شما با خستگی و تنش های بدنی شروع بشه . عروس و داماد یا به اجبار غذا میخورند یا اصلا فرصت غذا خوردن پیدا نمیکنند و هر دو حالت برای یک آمیزش خوب مضر است .

پس این شب چکار باید کرد ؟ احیانا دفعه اولی است که میخواهیم آمیزش داشته باشیم . تاثیر خستگی و اضطراب را میدونید ؟ برای آقایون این احتمال هست که اندام جنسیشون راست نشه و در صورت وقوع این امر اضطراب جند برابر می شود و اوضاع بدتر . در مورد خانمها این اضطراب باعت خشک شدن مهبل می شود که حتی برای خانمهای کارکشته هم دخول مشکل می شود چه برسه به دختری که برای اولین بار میخواد دخول را تجربه کنه .پس اولین کار شما مبارزه با اضطراب است . بهتر است اون دسته از کسانی که فامیل هاشون منتظر دیدن دستمال خونی هستند این مطلب را براشون روشک کنند که این فکر بیهوده ای است و بهتره شما را به حال خودتون بذارن

برای مبارزه با اضطراب اینه که منبع اونو از بین ببرید . منمبع اضطراب شب زفاف است اجبار به عمل جنسی است پس این ” اجبار ” لعنتی را از بین ببرید .

اگه میتوانید با همسرتان صحبت کنید و بگویید احتیاجی نمیبینید که شب اول در اوج خستگی و تنش و اضطراب حتما آمیزش داشته باشید صحبت کنید چه قبلا و چه وقتی آخر شب با هم تنها هستید که عاشق عمل جنسی هستید ولی امشب اجباری در انجام کامل اون ندارید و بهتر میبینید که این کار را به فردا یا روزهای بعد موکول کنید که بدن هاتون تازه هستند و فکرتون باز و از نظر وقتی هیچ جور تنگی ندارید .

با این فکر هم آغوشی را شروع کنید اگر دوست داشتید تا آخرش بروید و هرجا احساس کردید وقتش نیست متوقف شوید . اما خواهشا وحشی بازی هم در نیارید عمل هماغوشی را یک اجبار نشون ندهید نه به مرد و نه به زن . مرد باید اولین نکته براش راحتی و آرامش همسرش باشه و زن به جای اینکه مردانگی را توی …. سفت و دراز و زور زیاد ببینه توی اخلاق و رفتار دنبالش بگرده.

یک نکته بسیار مهم : در اولین تجربه آمیزش اگر باعث ناراحتی و ناخوشایندی طرف مقابل خود بشوید این کار مطمئنا از لحاظ روحی و روانی تاثیر بدی روی آمیزش آینده شما هم خواهد داشت ( می دانید که روان آدمی در آمیزش چقدر تاثیر گذار است)

حالا اگر این مطلب برای شما مفید بود، توصیه میکنم حتما" به ادامه مطلب مراجعه کنید تا صحبتهایی که به تفکیک هم برای آقایان هم برای خانمها گفته شده را به دقت مطالعه نمایید... نظر فراموش نشه

موبر دائمی روغن مورچه

سری دوش حمام با نور رنگی حساس به دما


برچسب‌ها: شب زفاف, شب اول, اولین رابطه جنسی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم خرداد 1391ساعت 13:43  توسط 3ex  | 

آشنایی با بیماریهایی که در میل جنسی زنان موثر است

کاهش میل جنسی در زنان

بسیاری از بیماری‌ها با کاهش میل جنسی، باعث می‌شوند روابط زناشویی تحت تاثیر قرار بگیرد. در واقع می‌توان کاهش میل جنسی را به‌عنوان یکی از بارزترین عوارض این بیماری‌ها به‌حساب آورد.

با توجه به این حقیقت می‌توان اذعان کرد که اگر دچار کاهش میل زناشویی و یا هر نوع اختلال دیگری در این عملکرد هستید، بهتر است به پزشک مراجعه نمایید تا دلیل اصلی آن مشخص شود و با رفع مشکل زمینه‌ای، این مشکل شما نیز برطرف شود.

بیماری های موثر

در ادامه به بعضی از مهم‌ترین بیماری‌‌هایی که میل زناشویی را تحت تاثیر قرار می‌دهند اشاره می‌کنیم:

1- بیماری‌های عروقی(برای آشنایی این بیماری اینجا را بخوانید)

برخی از اختلالات عروقی در قالب مشکلات زناشویی خود را نشان می‌دهند که به مرور زمان رگ‌های خونی را تحت تاثیر قرار داده، شریان‌ها را سخت و باریک می‌کنند و همین مساله، خون‌رسانی به دستگاه تناسلی را کاهش می‌دهد.

2- دیابت (توضیحات بیشتر درباره دیابت)

اغلب مشکلات زناشویی ناشی از بیماری دیابت است که با مشکلات دیگری نظیر آسیب‌های عصبی و بیماری‌‌های عروقی همگام می‌شود. در زنان این عارضه به شکل کاهش میل زناشویی خود را نشان می دهد. البته این عوارض با کنترل قندخون ، فشارخون و مقدار کلسترول خون، قابل جبران است.

3- افسردگی

اغلب به‌دنبال افسردگی اختلالات زناشویی بروز می‌کند. اگر مواد شیمیایی مغز و یا هورمون‌ها و ناقل‌های عصبی در وضعیت متعادلی نباشند، میل زناشویی را تحت تاثیر قرار می‌دهند و دارو‌های ضدافسردگی باعث کاهش میل زناشویی می‌شوند.

البته خوشبختانه دارو‌هایی با فرمول مشابه ویاگرا و یا خود ویاگرا می‌توانند به بهبود این وضعیت کمک موثری کنند.

4- یائسگی

میل زناشویی زنان به موازات تغییر در هورمون‌های خاصی در یائسگی کاهش پیدا می‌کند. کاهش مقدار هورمون استروژن (هورمون زنانه) در زنان که در انگیختگی زناشویی موثر است، باعث خشکی واژن و دردناکی آمیزش می‌شود. تستوسترون (هومون مردانه)، هورمونی که در میل زناشویی هر دو جنس نقش دارد، با کاهش فعالیت تخمدان‌ها کاهش می‌یابد و در مجموع، این مساله باعث کاهش میل زناشویی می‌شود.

5- عوارض جانبی برخی داروها

دارو‌های بی‌شماری هستند که چنین تاثیر ناخواسته‌ای را به همراه دارند. علاوه بر دارو‌های ضدافسردگی، دارو‌های فشارخون و حتی دارو‌های ضدبارداری می‌توانند میل زناشویی را تحت‌تاثیر قرار دهد.

6- ام.اس

بیماری ام.اس که باعث تخریب سیستم عصبی مرکزی می‌شود، روی عملکرد آمیزشی تاثیر می‌گذارد. عدم خشنودی از آمیزش و یا کمبود میل زناشویی در زنان می‌تواند دال بر ابتلا به این بیماری باشد. بیماری‌های عصبی دیگری نظیر پارکینسون نیز چنین تاثیر مشابهی را به همراه دارند.

7- آندومتریوز

علایم دردناک بیماری آندومتریوز نظیر گرفتگی‌های شکمی‌ دردناک، قاعدگی‌های شدید و درد مزمن لگنی، امکان آمیزش را به سختی فراهم می‌کند و تجربه‌ای ناخوشایند خواهد بود.

8- کیست‌های تخمدانی

آمیزش‌‌های دردناک، می‌تواند علامتی از کیست‌های تخمدان‌ باشد. بیماری التهاب لگن و یا سرطان لگن نیز چنین علامتی را به همراه دارند. به طور کلی آمیزش‌های دردناک را نباید نادیده گرفت.

9- اختلالات تیروییدی

تیرویید، غده‌ای در جلوی گردن است که نقش مهمی را ‌در حیات و سلامت فرد ایفا می‌کند. کنترل سوخت و ساز بدن، از دما گرفته تا وزن، و همچنین سلامت زناشویی از جمله فعالیت‌های غده‌ تیرویید است.

10- آپنه

آپنه که اصطلاحا به آن، "خفگی در خواب" می‌گویند، مشکلی است که در آن تنفس به مدت 10 ثانیه متوقف می‌شود و این روند مرتب در خواب تکرار می‌شود.

پزشکان می‌گویند آپنه نیز می‌تواند به بروز مشکلات زناشویی در مردان منجر ‌شود.

واقعیت‌ها

شما ممکن است احساس کنید که میل زناشویی شما کمرنگ شده است، یا چیزهایی که قبلا برای شما لذت‌آور بوده، اکنون ناراحت‌کننده به نظر می‌رسند.

شما تنها نیستید. خیلی از زنان در مراحلی از زندگی خود، دچار مشکلات زناشویی می‌شوند.

ناتوانی زناشویی در زنان دلالت بر مشکلات مزمن یا عودکننده در برخورد با یک یا برخی از پاسخ‌های زناشویی دارد. به آنچه شما تجربه می‌کنید، ناتوانی زناشویی در زنان نمی‌گویند مگر اینکه درباره آن مضطرب شوید، یا تاثیر منفی بر ارتباط شما با همسرتان بگذارد.

اگرچه مشکلات زناشویی مربوط به ناتوانی زناشویی در زنان، دلایل متفاوتی دارد، ولی اغلب قابل درمان هستند.

علایم و نشانه‌ها

دلواپسی زناشویی در زنان در هر سنی اتفاق می‌افتد، ولی ممکن است در زمان‌ تغییرات هورمونی شایع‌تر باشد، مانند بعد از زایمان، یا یائسگی.

نگرانی‌های زناشویی همچنین ممکن است با بیماری‌های عمده ای مانند سرطان همراه باشند.

اگر شما یک یا بیشتر از موارد زیر را تجربه کرده‌ باشید، مشکل شما به‌عنوان ناتوانی زناشویی در زنان دسته‌بندی می‌شود:

- میل زناشویی در شما کم شده، یا وجود ندارد.

- با انجام فعالیت زناشویی برانگیخته نمی‌شوید، یا علی‌رغم میل زناشویی، برانگیخته نمی‌شوید.

- نمی‌توانید به اوج لذت زناشویی (ارگاسم) برسید.

- هنگام نزدیکی، درد دارید.

ترجمه: زهرا نوروزی

پ.ن: با توجه به حساس بودن این موضوع بنده پیشنهاد می کنم حتما" در مورد مشکلات و روشهای رفع آنها تحقیق کافی کنید و حتما" با یک پزشک مناسب مشاوره کنید،اصلا" مشاوره دائمی نیاز زندگی امروزی شده.

و در آخر ممنون میشم اگه تجربیات و یا تخصص خود را در قسمت نظر با من و خوانندگان وبلاگ به اشتراک بگذارید تا همه با هم سهمی کوچک در ارتقای آگاهیهای فردی داشته باشیم.

***

مجله اینترنتی بازتاب،پایگاه اینترنتی مختص جوانان و مناسب برای تمام سنین.


برچسب‌ها: زنان, یائسگی, میل جنسی
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم فروردین 1391ساعت 11:23  توسط 3ex  | 

روشهایی برای جلب رضایت همسرتان در استفاده از "کاندوم"

مردم معمولاً از کاندوم شکایت می‌کنند. می‌گویند با آن راحت نیستند، میل‌جنسیشان را کمتر می‌کند و صمیمیت رابطه‌ جنسیشان را هم از بین می‌برد. خیلی‌ها هم فکر می‌کنند اگر همسرشان از آنها بخواهد که از کاندوم استفاده کنند یعنی به آنها اعتماد ندارد. اگر همسر شما هم برای خودداری از استفاده از کاندوم، این بهانه‌ها را آورد، باید بدانید که تنها نیستید.

اما باید بدانید که استفاده از کاندوم حین رابطه‌جنسی به طور قابل‌توجهی احتمال ابتلا به بیماری‌های مقاربتی را کاهش داده و از بروز بارداری نیز جلوگیری به عمل می‌آورد. به همین دلیل اگر همسرتان راضی به استفاده از کاندوم نبود، ارزشش را دارد که راهی برای راضی کردن او پیدا کنید. راهکارهایی که در زیر به آن اشاره می‌کنیم، می‌تواند در این زمینه کمکتان کند.

از قبل برنامه‌ ریزی کنید

قبل از اینکه از نظر جنسی تحریک شوید، در این رابطه با همسرتان صحبت کنید و درمورد فواید استفاده از کاندوم برای داشتن یک رابطه‌ جنسی ایمن‌تر توضیح دهید.

کاندومی با سایز مناسب تهیه کنید

افراد مختلف باید از کاندوم‌هایی با سایزهای مختلف استفاده کنند. خوشبختانه کاندوم‌ها شکل‌ها، سایزها، رنگ‌ها، طعم‌ها و بافت‌های مختلفی دارند و از جنس‌های مختلف ساخته شده‌اند، به همین علت احتمال اینکه کاندومی پیدا شود که برای همسرتان راحت باشد و بتواند یک رابطه‌جنسی لذت‌بخش داشته باشد بیشتر است. می‌توانید انواع مختلف را امتحان کنید تا یکی مناسب خودتان را پیدا کنید.

از کاندوم زنانه استفاده کنید

اگر خانمی هستید که نمی‌توانید شوهرتان را راضی به استفاده از کاندوم کنید، می‌توانید از کاندوم‌های زنانه استفاده کنید که البته نباید همزمان با کاندوم مردانه استفاده شوند زیرا تماس دو کاندوم با هم می‌تواند موجب به پارگی کاندوم‌ها شود.

نگرشتان را مشخص کنید

اصرار به استفاده از کاندوم فقط برای محافظت از خودتان نیست، بلکه اینکار همسرتان را هم مصون می‌کند. اینکه از همسرتان بخواهید از کاندوم استفاده کند نشانه این نیست که او را دوست ندارید، بلکه نشانه عشق و محبت واقعی است.

علت عدم راحتی با کاندوم را مشخص کنید

بعضی از مردها نمی‌توانند هنگام استفاده از کاندوم، نعوظ داشته باشند. خیلی وقت‌ها علت این مشکل، سایز نامناسب کاندوم است و خیلی وقت‌ها‌ هم این مشکل علت روانی دارد. اگر تغییر کاندوم مشکلتان را حل نکرد، می‌توانید به دکتر مراجعه کنید.

جریان عشق‌بازی را متوقف نکنید

استفاده از کاندوم به این معنی نیست که نمی‌توانید رابطه‌ جنسی لذت‌بخش و مفرح داشته باشید. قبل از شروع حتماً چند کاندوم کنار دستتان داشته باشید تا درصورت لزوم، نیازی به متوقف کردن جریان عشق‌‌بازی بخاطر پیدا کردن کاندوم نباشد.

فراموش نکید که نظرات سازنده و صحیح برای تکامل این مقاله کمک خواهد کرد،پس هیچ کس را از نظر مفید خود بی نصیب نگذارید.متشکرم

منبع : سایت مردمان

-------------------

مجله ای متفاوت

مرکز خرید اینترنتی خانواده

+ نوشته شده در  جمعه چهارم فروردین 1391ساعت 17:35  توسط 3ex  | 

ده اسطورۀ عمده که دربارۀ عملکرد جنسی مردان شایع است

>Zelinberg ده اسطورۀ عمده که دربارۀ عملکرد جنسی مردان شایع است را عنوان کرده که من آنها را به صورت زیر خلاصه کرده ام:

1.تماس جسمی باید همیشه به ارتباط جنسی منجر شود.

2.فعالیت جنسی مستلزم شیوه ای ثابت و یکنواخت است که همیشه باید به ارگاسم منتهی شود.

3.فعالیت جنسی همیشه باید به آمیزش منتهی شود.

4.مرد باید در فعالیت جنسی پیشقدم باشد و آن را درخواست نماید.

5.مردها باید همیشه به طور طبیعی به چگونگی توانایی جنسی خود واقف باشند و همچنین فعالیت جنسی لذت بخش باید طبیعی و خود به خودی باشد.

6.نعوظ برای فعالیت جنسی همیشه لازم است.

7.مردها در نقش خود راجع به فعالیت جنسی به هیچ وجه تحت تاثیر اسطوره های سنتی قرار نمی گیرند.

8.مردها باید همانند دیگر جنبه های زندگی خود در فعالیت جنسی به طور موفقیت آمیزی عمل کنند .

9.مردها باید همواره تمایل جنسی داشته باشند و قادر به پاسخ دهی جنسی باشند.

10.مردهای واقعی نباید برای همسر خود هیجان های معینی را ابراز نمایند.

شواهد اخیر حاکی از آن است که مردهای مبتلا به ناهنجاری جنسی در مقایسه بانمونۀ همتایی از مردهای فاقد نابهنجاری جنسی به طور معناداری اسطوره های Zelinberg را بیشتر می پذیرند.

برگرفته از کتاب اختلالات جنسی نوشتۀ سوزان جانسون

موفق و پیروز باشید!

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند 1390ساعت 22:24  توسط 3ex  | 

حقایق و باورهای غلط در مورد تمایلات جنسی

تمایلات جنسی مبحثی است که همیشه جنجال برانگیز بوده است. تمایلات جنسی هیچ قاعده و قانون مشخصی ندارند مخصوصاً وقتی مسئله رضایت باشد. هر چیزی که برای زوج لذت‌بخش و خوشایند و عملی باشد، قبال انجام است. قوانینی برای آن وجود ندارد زیرا ترکیب جسمی و رویکردها و نگرش‌های اجتماعی زوج‌ها با هم تفاوت دارد. چیزی که برای یک زوج در رابطه‌ جنسی ایدآل است، برای دیگری راضی‌کننده نیست. باورهای جنسی غلط بعنوان قانون شکل می‌گیرند اما تمایلات جنسی انسان‌ها مسئله‌ای شخصی است نه عمومی و هیچ قاعده و قانونی ندارد. بگذارید ببینیم چه باورهای اشتباهی در این رابطه بین عموم مردم وجود دارد و حقیقت آنها چیست.

خیالپردازی حین نزدیکی عادتی ناپسند است

تمایلات جنسی مسئله ‌ای صرفاً جسمی نیست و قسمت عمده‌ای از آن ذهنی است. اینکه حتی با فکر کردن به همسرتان بتوانید ارضا شوید واقعاً عالی است اما اینکه یک تخیل را وارد ذهنتان کنید تا تحریک شوید اصلاً عادت زشتی نیست. هر چیزی که مغز را تحریک کند در عشق‌بازی با همسرتان قابل‌انجام است و فکرها و خیالپردازی‌ها هم جزئی از آن است. خیالپردازی‌ها معمولاً تاثیرات مثبتی بر روابط جنسی دارند زیرا به کشف نیازها و خواست‌های شخصی کمک می‌کند. این یک باور اشتباه است که خیالپردازی حین نزدیکی عملی نادرست است.

روش انقطاع از بروز بارداری جلوگیری می‌کند

خیلی از زوج‌ها با این تصور که روش انقطاع (بیرون آوردن فوری آلت تناسلی از واژن پیش از انزال) می‌تواند به طور کامل دربرابر بارداری جلوگیری کند، از این روش استفاده می‌کنند. از میلیون‌ها اسپرم، برای باردار کردن یک زن فقط یک اسپرم موردنیاز است. و حتی یک قطره از مایع منی مرد حاوی هزاران یا میلیون‌ها اسپرم است. در موقع انزال نیست که مردها اسپرم ترشح میکنند بلکه حتی مایع پیش‌آب هم ممکن است به اندازه کافی اسپرم برای وارد شدن به رحم در خود داشته باشد. این باور اشتباه باعث می‌شود تعداد زیادی از زوج‌ها ناخواسته باردار شوند. روش انقطاع می‌تواند از بارداری جلوگیری کند اما هیچوقت روش مطمئنی نیست.

ارضا شدن فقط به سایز بستگی دارد
آیا سایز مهم است؟ حتی قشر تحصیلکرده جامعه باور دارند که سایز اهمیت بسیار زیادی در ارضای جنسی دارد. اما در واقعیت، علم ثابت کرده است که هیچ آلت تناسلی برای واژن بزرگ یا کوچک نیست. این سایز آلت جنسی مرد نیست که اهمیت دارد بلکه تمرین درست حرکات و جنبه عاطفی زوج است که به یک ارگاسم خوب منجر می‌شود. هیچوقت نمی‌توانید میزان مرد بودن کسی را با سایز آلت جنسی او بسنجید. زن‌ها به دنبال داخل کردن‌های سخت و محکم نیستند، بلکه ضربه‌های نرم و ریتمیک است که دوست دارند و امیال جنسی آنها را بیدار می‌کند. جالب است بدانید که داروهایی هم که برای افزایش سایز آلت جنسی در بازار وجود دارد، هیچ تاثیری بر بزرگ کردن سایز آلت تناسلی نخواهد داشت.

مردان فعال‌تر از زنان هستند 
این نیز یک باور جنسی اشتباه دیگر است که نیاز مردان به رابطه‌ جنسی بیشتر از زنان است. این باور از ریشه غلط است. زن و مرد که هر دو از یک نوع و انسان هستند، به یک اندازه تمایلات جنسی دارند. اما زنان برخلاف مردان طوری طراحی شده‌اند که بیشتر به جنبه‌های عاطفی رابطه نگاه می‌کنند تا جنسی آن. برای زنان لازم است که ابتدا دلبستگی عاطفی پیش بیاید. به علت همین تفاوت است که اغلب باور دارند فعالیت جنسی مردان بیشتر از زنان است.

یک رابطه‌ جنسی عالی همیشه به ارگاسم منتهی می‌شود
یک رابطه ‌جنسی بدون ارگاسم به نظر خیلی از زوج‌ها اصلاً رابطه‌جنسی جالبی نیست. اما این هم یک باور اشتباه دیگر است و برای اینکه یک نزدیکی، عالی باشد نیازی نیست که حتماً به ارگاسم منجر شود. ارگاسم اوج بیولوژیکی از تمایلات جنسی است نه احساسی. خوشنودی در تمایلات جنسی بیشتر عاطفی و احساسی است و حتی بدون ارگاسم هم افراد می‌توانند رابطه‌جنسی لذت‌بخش داشته باشند. ارگاسم فقط نشانه تکمیل جسمی فعالیت جنسی است و نقش کمتری در احساس رضایت افراد از رابطه‌جنسیشان دارد.

ناحیه حساس خانم‌ها (نقطه G) مرکز ارگاسم است
باور عموم بر این است که اندام تناسلی خانم‌ها یک ناحیه حساس دارد که مرکز اوج لذت جنسی یا ارگاسم است. نظر محققین مختلف در رابطه با وجود چنین ناحیه‌ای متفاوت است. این ایده برای اولین بار توسط فروید مطرح شد. دکترها می‌گویند این مسئله بیشتر از اینکه علمی و آنتومیکی باشد، ادراکی و ذهنی است.

mardoman.net

***

مجله اینترنتی متفاوتی در راه است!برچسب‌ها: زناشویی, باورهای نادرست
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم دی 1390ساعت 9:53  توسط 3ex  | 

تعداد نرمال رابطه زناشویی چقدر است ؟

من مردی 43 ساله هستم و همسرم هم 28 سال دارد. می خواستم بدانم چه تعداد رابطه جنسی در هفته نرمال است؟ آیا رابطه زیاد می تواند باعث کمر درد بشود؟

رابطه جنسی اصولا یک فعالیت فیزیکی است ودر نتیجه بستگی به شرایط جسمی و فیزیکی هر فردی دارد (طرفین) و هیچ نرمی برای این رابطه وجود ندارد و طبیعی یعنی راحتی شما. در خصوص کمر درد هم باید بگویم که در صورت نداشتن امادگی جسمانی و داشتن رابطه زیاد مثل یک فعالیت فیزیکی خارج از توان می تواند شما را خسته کند و سبب درد و گرفتگی عضلات شود
پاسخ از دکتر امیر سخاوتی،وبلاگ صدای سلامت

***
دوستان عزیز به این مجله اینترنتی سر بزنید و حتما" عضو آن شوید

برچسب‌ها: پرسش و پاسخ, روابط سالم زناشویی
+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم دی 1390ساعت 18:3  توسط 3ex  | 

۱۰ نکته اساسی در یک رابطه جنسی

رابطه جنسی یکی از ابعاد ارتباطی بین زن و مرد می باشد( بعد اقتصادی،بعد عاطفی ، بعد فکری، بعدجنسی) و مساله عجیب و غریب و چندش آوری نیست که خانواده ها نسبت به آن بی توجه باشند. متاسفانه بسیاری از خانواده ها در آموزش این مسئله به فرزندان خود کوتاهی می کنند.

۲- خانمها توجه کنند رابطه جنسی یک قسمت از رابطه زن و مرد هستو قسمت شروع هم می باشد پس راجع به آن واقع بین باشیم . آقایان هم توجه کنند که رابطه جنسی تنها رابطه بین زن و مرد نیست .

۳-ارتباط جنسی یک رفتار است ولی پانتومیم نیستو ما باید در این ارتباط هم، از کلام و بیان استفاده کنیم و به طرف مقابلمان بگوییم و از او بشنویم که ما برای یک ارتباط لذت بخش به چه چیزی نیاز داریم.

۴- باورهای غلط را در مورد رابطه جنسی که از بچگی در ذهن ما نقش بستهبا مطالب جدید علمی عوض کرده و رابطه جنسی لذت بخش را به رابطه جنسی خرافاتی تبدیل نکنیم.

۵- هیچوقت از رابطه جنسی به عنوان سلاح استفاده نکنیم(گاهی مردها رفتاری از خود بروز می دهند که بعضی از زنها فکر می کنند که رابطه جنسی یک اسلحه در دست آنهاست . و از رابطه جنسی برای رسیدن به بعضی از خواسته های خود استفاده می کنند) البته شاید این کار در ابتدا مفید به نظر برسد ولی اثرات تخریبی آن در آینده نزدیک تمام ابعاد زندگی را در بر خواهد گرفت.

۶- برای یک رابطه جنسی موفق باید اضطرابها و ترسها کنار گذاشته شوند: مهمترین آنها ترس از بچه دار شدن است این ترس می تواند به صورت کاهش لذت جنسی، عدم لذت جنسی در زن، انزال زودرس و بسیاری مشکلات دیگر بروز نماید . توجه شود که بر خلاف عقیده عوامانه با بچه، هیچ مردی را نمی شود به زندگی پایبند کرد اینکه می گویند تا ازدواج کردی بچه دار شو کاملاً تحریف شده است . باید اجازه داد وجوه مختلف ارتباطی بین زن و مرد (با چاشنی رابطه جنسی لذت بخش) آرام آرام مستحکم شود .

۷- خانمها معمولاً نگران شب زفاف هستند.مسائلی از قبیل : آیا درد دارد؟ آیا خون دارد؟ و غیره. پس آقایان بدون توجه به خرافات شب اول زندگی مشترک را به رضایت همسر خود اختصاص دهند و سعی نکنند با زور و فشار و اذیت اهداف از پیش تعیین شده خود را دنبال کنند چه بسا همین مسئله عواقب وخیمی را در زندگی آینده آنها پیش می آورد(پس لذت برای شبهای دیگر و رضایت برای شب اول )

۸- ارتباط جنسی تنوع زیادی دارد و هیچ ارتباطی به شرط رعایت بهداشت آن، از نظر علمی و حتی شرعی مضر نمی باشد. پس زن و مرد با مشورت هم همه ارتباطها را می توانند امتحان کنند و آنها را که لذت بخش تر است ادامه و بعضی ها را متوقف کنند. فهمیدن اینکه طرف مقابل از چه چیزی لذت می برد یک هنر است و زن و مرد هر چه هنرمندتر باشند زندگی خوب و لذت بخش تری خواهند داشت. نوازش سینه ها ، لمس با زبان ، نوازش رانها ، لمس کلیتوریس، لمس نقطه g ، ارتباط دهانی وبسیاری مسائل دیگر … پس خانمها و آقایان سعی کنند سفرهای اکتشافی در طرف مقابل خود داشته باشند .

۹-کانال واژن ، حفره ای روی هم خوابیده می باشد که بعد از ازدواج طول و قطر آن با آلت تناسلی همسر تطابق پیدا میکندپس آقایان وخانمها استرس کوچکی و بزرگی آلت را از خود دور کنند و به نکات دیگر و مهمتر ارتباط جنسی توجه کنند.

۱۰- برعکس آقایان که معمولاً فقط از طریق نزدیکی به اوج لذت جنسی می رسند خانمها از طرق دیگر مثل لمس و غیره هم می توانند به این امر برسنداین را از بابت این گفتم که آقایان همیشه در استرس این نباشند که آیا خانم هم مثل من لذت می برد و چکار کنیم که با هم به اوج برسیم (خصوصاً در اول ازدواج معمولاً این امر شدنی نیست) و به تدریج شاید عملی شود . ولی آقایان می توانند حتی بعد از اینکه خود به اوج لذت رسیدند با ادامه دادن مطالب پیش گفته راه رسیدن خانم به نقطه اوج را فراهم نمایند.و دست آخر اینکه رابطه جنسی زیاد و مکرر با همسر هیچ عارضه ای ندارد و روی قوای جسمانی و سلامتی فرد نه تنها مضر نیست بلکه بسیار هم مفید می باشد به شرط اینکه به رابطه جنسی به عنوان یکی از ابعاد بسیار مهم زندگی نگاه شود. استفاده از تریاک، مواد نیروزا و غیره هیچ اثر مثبتی بر روی رابطه جنسی ندارد و در آینده صدمات برگشت ناپذیری را سبب خواهد شد ، پس بهتر است هر مشکلی در معاشقه پیدا کردید سریعاً به پزشک خود اطلاع داده و درمان متناسب را بگیرید. و هیچوقت رابطه جنسی را مسئله بی اهمیت تلقی نکنید.

پایگاه اینترنتی ایران ویج


برچسب‌ها: روابط زناشویی, روابط جنسی, نکات روابط جنسی, زن و شوهری
+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم دی 1390ساعت 17:22  توسط 3ex  | 

امشب لذتتان را چندبرابر کنید (مخصوص افراد متاهل)

خانم‌ها برخلاف آقایون می‌توانند از چند ارگاسم در یک جلسه رابطه‌ جنسی لذت ببرند. از طرف دیگر، آقایون می‌توانند بعد از رسیدن به اوج لذت جنسی خود، خیلی راحت به خواب بروند. و این اتمام شب برای هر دو طرف است درحالیکه زن هنوز میل به ادامه کار دارد. چرا اینقدر تفاوت؟

مقصر دوره بی‌پاسخی است. این زمان استراحت بعد از ارگاسم است که از نظر فیزیولوژیکی برای مرد غیرممکن است که بتواند چندین ارگاسم دیگر داشته باشد. در طول این دوره، آلت به شدت حساس شده و تحریک بیشتر آن دردناک خواهد بود.

هدف از این دوره این است: بازگرداندن ذخیره خون و مایعات دفعی آلت تناسلی شما. هر چه سنتان کمتر باشد، این مدت‌زمان کوتاهتر خواهد بود، از 10 دقیقه در نوجوانان تا چند روز برای افراد پیرتر. در همه موارد، این یک رکود موقتی است نه ناتوانی.

از طرف دیگر، خانم شما بلافاصله بعد از ارگاسم نیاز به این دوره بی‌پاسخی ندارد. در بسیاری از موارد، آنها می‌توانند با تحریک بیشتر به چندین ارگاسم دیگر هم برسند. اما آیا شما هم می‌توانید در طول یک شب لذتتان را چندبرابر کنید؟ غیرممکن نیست اما اول باید طرزفکرتان را تغییر دهید و نکات زیر را دنبال کنید.

ارگاسم را از انزال متمایز کنید

داشتن چند ارگاسم برای مردان به معنی اینکه یاد بگیرید طی یک جلسه نزدیکی چند انزال داشته باشید نیست. انزال و ارگاسم در مردان دو تجربه فیزیولوژیکی و روانی جدا هستند. وقتی مردها یاد بگیرند این دو را از هم جدا کنند، می‌توانند بیاموزند که چطور برای هر انزال چند ارگاسم داشته باشند.

نزدیکترین چیز برای ارگاسم‌های چندگانه این است که یاد بگیرید چطور بدون انزال چند ارگاسم پشت سر هم را تجربه کنید. حدود 80 درصد از مردان می‌توانند با سه ماه تمرین این کار را انجام دهند. اما نباید خیلی نگران نتیجه نهایی باشید. رابطه جنسی و ارگاسم نباید با این دید که چقدر انزال داشته‌اید یا چند مرتبه در یک جلسه می‌توانید انزال داشته باشید، ارزیابی شود. قرار نیست در رابطه‌جنسی چیزی را به کسی ثابت کنید. همان چیزی مهم است که بهترین احساس را به شما بدهد.

به خودتان استرس وارد نکنید

یک باور اشتباه این است که ارگاسم‌های چندگانه باید پشت‌سرهم باشد. ارگاسم چندگانه زمانی صورت می‌گیرد که فردی بیشتر از یک ارگاسم در یک جلسه رابطه‌جنسی داشته باشد—با احتساب زمان‌های استراحت، یا طی روند همان فعالیت جنسی بیش از یک ارگاسم داشته باشند.

پس به خودتان استرس وارد نکنید که در همان جلسه رابطه جنسی به چند اوج لذت برسید. اضطراب مخرب‌ترین چیز در عملکرد جنسی است. هرچه بیشتر نسبت به ارگاسم ترس و اضطراب داشته باشید، ارگاسم شما زودتر فرا می‌رسد. باید با متمرکز شدن روی واکنش همسرتان به حرکات خود، حواستان را پرت کنید.

به تاخیر انداختن انزال

همچنین می‌توانید با به تاخیر انداختن انزالتان، بر ارگاسم‌های خود چیره شوید. برای تقویت کنترل انزالی خود، تمرین کرانچ لگن را تمرین کنید که توسط دکتر آرنولد کگل (Arnold Kegel) طراحی شده است. این تمرین بر روی عضله انزال—همان عضله‌ای که برای نگه داشتن جریان ادرار از آن استفاده می‌کنید—تمرکز دارد. دکتر کگل این تمرین را اینطور تعریف می‌کند، "فشار دهید، برای چند لحظه نگه دارید، بعد آن عضلات را ریلکس کنید. این تمرین را در سه ست 20 تکراری انجام دهید. خیلی زود متوجه توانایی خود در کنترل آن عضلات و به تاخیر انداختن ارگاسمتان تا زمانیکه خودتان بخواهید می‌شوید."

وقتی در انتظار هستید، چیز جدیدی را امتحان کنید

دوره پس از ارگاسم در یک فرد متوسط 30 ساله حدود نیم ساعت است. وقتی در حال انتظار هستید، چند حقه جدید امتحان کنید. همه چیز به تنوعی که به کار می‌گیرید بستگی دارد. هر چیزی اگر زیاد استفاده شود خسته‌کننده خواهد شد، حتی اگر خیلی خوب باشد.

زنان به طور متوسط می‌توانند بدون داشتن دوره استراحت یا بی‌پاسخی به چندین ارگاسم دست پیدا کنند. اما بدون تحریک آنها به سطح پایه انگیختگی می‌رسند. انقباضات متوقف می‌شود، رحم پایین می‌آید و کلیتوریس (چوچوله) به زیر صدف خود برمی‌گردد. ضربان‌قلب و تنفس کند شده و گردش خون به حالت طبیعی برمی‌گردد. کلیتوریس هم نسبت به تحریک بسیار حساس می‌شود اما سایر قسمت‌های بدن توجه می‌طلبند.

چطور ارگاسم‌های زنانه را به حداکثر برسانیم

رابطه‌جنسی فقط برای تولیدمثل نیست. سکس باید تجربه‌ای لذت‌بخش برای هر دو طرف باشد و پیوند بین زوج‌ها را تقویت کند. رابطه‌جنسی عملی بسیار صمیمی و نزدیک بین دو نفر است و نیاز به تجربه و رابطه دادن و گرفتن بین شما و همسرتان دارد تا هر دو بتوانید از آن لذت ببرید.

بااین وجود، واقعیت این است که اکثر افراد واقعاً از آن لذت نمی‌برند. تحقیقات و مطالعات  نشان می‌دهد که اکثر زنان در روابط‌جنسی ندرتاً به ارگاسم می‌رسند.

و این امکان وجود دارد که وقتی ندرتاً به اوج لذت جنسی برسید، احتمالاً نمی‌دانید که چطور باید ارگاسم‌هایتان را به حداکثر برسانید.

در زیر به چند نکته ساده برای کمک به تقویت ارگاسم‌های زنانه و لذت بردن از سکس تا حد امکان اشاره می‌کنیم.

نیاز به پیش‌نوازی

برای تقویت ارگاسم‌هایتان، باید ریلکس کرده و فقط از لحظات صمیمانه بین خود و همسرتان لذت ببرید. نباید خیلی جدی روی رسیدن به ارگاسم تمرکز کنید. اگر ذهنتان خیلی درگیر افکار و نگرانی‌های اینچنینی باشد، احتمال رسیدن به اوج لذت جنسی کاهش می‌یابد. درعوض باید روی بدن همسرتان تمرکز کنید  و اینکه چطور با شما پیوند می‌خورد و به شما واکنش می‌دهد. به این ترتیب، می‌توانید بیشتر روی حرکات و حس های بدنتان تمرکز کنید. ذات و ماهیت اصلی رابطه جنسی حس کردن، واکنش دادن و لذت بردن است.

در اوج لحظات، شما و همسرتان حتی بدون پیش‌نوازی به سراغ رابطه جنسی می‌روید. گاهی‌اوقات هیجان رابطه آنقدر قوی است که به یک سکس سریع ختم می‌شود و درنتیجه زمان پیش‌نوازی کاهش می‌یابد. پیش‌نوازی نقش مهمی در رسیدن به ارگاسم دارد زیرا می‌تواند شما را به اوج لذتی جاودان برساند. پیش‌نوازی شامل در آغوش گرفتن‌، نوازش کردن و بوسیدن می‌شود. در این لحظات، ضربان‌قلب شما افزایش یافته، دستگاه تناسلیتان متورم شده، تندتر نفس می‌کشید و ترشحات زیادی خواهید داشت. برای اینکه بتوانید ارگاسمی عالی داشته باشید، پیش‌نوازی در رابطه‌جنسی نباید فراموش شود.

بیان تخیلات جنسی

علاوه‌براین، داشتن تحیلات جنسی راهی عالی برای به حداکثر رساندن ارگاسم است. این یک واقعیت اثبات‌شده است که برای هر فردی داشتن افکار و تخیلات جنسی خصوصی در روابط‌جنسی خود با همسرشان، کاملاً طبیعی است. جدا از داشتن تخیلات قوی جنسی، می‌توانید صحنه‌هایی را با همسرتان نقش بازی کنید. به این ترتیب، نه تنها تخیلاتتان را به واقعیت تبدیل می‌کنید، بلکه از رسیدن به اوج لذت جنسی هم لذت خواهید برد.

حرف زدن با همسرتان حین رابطه‌جنسی نیز یکی از جنبه‌های مهم در تقویت ارگاسمتان است. وقتی خواسته‌ها و نیازهای جنسی خود را با همسرتان مطرح می‌کنید، برای شما و همسرتان رسیدن به اوج لذت آسان‌تر خواهد شد. حرف زدن درمورد چیزهایی که هر دوی شما در رابطه‌جنسی می‌خواهید، پیوند جنسی بین شما را هیجان‌انگیز‌تر و قوی‌تر خواهد کرد. معمولاً این زنان هستند که مکالمه را شروع می‌کنند. بهتر است اینگونه مسائل را با زبانی نرم و لطیف و غیرمستقیم با همسرتان بیان کنید.

سلامت خوب، لذت بیشتر

سرحال بودن و داشتن انرژی جنسی مثبت می‌تواند به ایجاد یک رابطه‌جنسی ارضاکننده و عالی بین شما و همسرتان کمک کند. ازآنجاکه سالم بودن کمک می‌کند بهتر بتوانید در فعالیت‌های جنسی شرکت داشته باشید، خیلی مهم است که بدنتان را همیشه قوی و متناسب نگه دارید. برای داشتن فیزیکی سالم، می‌توانید از مکمل‌های غذایی که برای بالا بردن سطح انرژی بدن هستند استفاده کنید.

به‌طورکلی، رسیدن به ارگاسم ماکسیمم آنقدرها که همه فکر می‌کنند سخت نیست. آنچه مهم‌تر است این است که از طبیعی‌ترین و ساده‌ترین راه‌های برای کشف جنسیت خودتان استفاده کنید زیرا در به دست آوردن یک رابطه جنسی هیجان‌انگیز و ارضاکننده به شما کمک می‌کند. فقط لذت ببرید، تفریح کنید، و هیچوقت از درمیان گذاشتن آنچه به شما لذت می‌دهد با همسرتان خجالت نکشید. به خاطر داشته باشید که سکس باید مفرح باشد. نگرانی‌هایتان را دور بریزید و برای ایجاد پیوندی عمیق بین خودتان و همسرتان زمان بگذارید.

پایین بودن میل جنسی در زنان

پایین بودن میل جنسی یکی از موانع بر سر راه زنان برای دست یافتن به ارگاسم است. تقویت‌کننده‌های مختلفی برای میل جنسی خانم‌ها وجود دارد که این روزها بسیار محبوب شده‌اند زیرا تعداد زیادی از زنان آنها را خریداری می‌کنند.

این تقویت‌کننده‌های طبیعی ترکیبی از مواد گیاهی و ارگانیک هستند که به بالا بردن گردش خون در اندام جنسی، افزایش تحریک جنسی، تقویت واکنس و سرعت انگیختگی و غلبه بر خشکی واژن کمک می‌کنند.

نظر خود را در مورد این مطلب فراموش نکنید! ممکن نظری که شما میدهید پاسخ یکی دیگر از خوانندگان باشد.

*******

www.ehojreh.ir

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم آذر 1390ساعت 1:35  توسط 3ex  | 

نخستین تجربه‌های جنسی، لذتی که به کابوس بدل می‌شود

پریسا کاکایی- آیا نخستین رابطه جنسی‌تان را به خاطر می‌آورید؟ اغلب کسانی که با آنها در این مورد گفت‌وگو کرده‌ام، می‌گویند پیش از آن، همه چیز در مورد این رابطه یک تصویر مبهم بود. ‌‌گاه بنا بر امکانات موجود، دیدن صحنه‌هایی از این دست در پاره‌ای فیلم‌ها ممکن می‌شد. در آن فیلم‌ها همیشه مردی با اندامی ورزیده و جذاب حضور داشت که زنی را به‌‌‌ همان اندازه دلپسند، در مدت کوتاهی به اوج لذتی می‌رساند که تنها حالت و صدای آن زن گواه چنین اوجی بود. لذتی ناشناخته و دنیایی که بسیار دور به نظر می‌آمد؛ دنیایی که اغلب پیش از تصور کردن آن، لباس بلند و سفید عروسی و خانه‌ای برای ابد، پیش رویت قرار می‌گرفت و در ‌‌‌نهایت نیز آن شب که هزاران افسانه در موردش گفته و شنیده شده می‌آمد و صحنه پایانی را شکل می‌داد.

دوران دبیرستان و دانشگاه بهترین زمان به اشتراک گذاشتن دانسته‌ها و ندانسته‌ها درباره این دنیای ناشناخته است. زمان گفتن از شنیده‌ها و دیده‌های مخفیانه و آشکارا؛ زمانی که تفکرات زنانه کم‌کم عمیق‌تر شده و افسانه‌ها سینه به سینه نقل می‌شوند و زبان به زبان می‌چرخند. از‌‌‌ همان زمان است که به مرور، ‌برخی تصمیم می‌گیرند قدم به دنیای ناشناخته بگذارند و برخی هم صبر و انتظاری طولانی و شاید کوتاه برای آن روز موعود پیشه می‌کنند.

«من به خاطر مطالعات زیادی که در زمینه رابطه جنسی داشته‌ام، اطلاعات خوبی در این مورد به دست آورده‌ام. با این حال از آنجایی که هیچوقت هیچ کس به طور روشن و واضح در مورد اولین تجربه جنسی خود صحبتی نمی‌کند، اولین شب آمیزش جنسی در نظر دختران ایرانی تقریباً چیزی بسیار دلهره‌آور و ترسناک است، اکثراً در توضیح آن می‌گویند: خیلی درد داشت و به نظر می‌رسد تعداد کسانی که از اولین آمیزش جنسی خود لذت برده یا حتی درد نکشیده‌اند بسیار اندک است، پرس و جو در این زمینه ترس را بیشتر می‌کند. مشکل دیگر هم بی‌تجربگی مردان است. اگر نگوییم همه، اما بسیاری از مردان جامعه ما کاملاً بی‌تجربه‌اند و این مشکل را دوچندان می‌کند. بر اساس مطالعاتی که در فروم‌های ایرانی داشتم، مشکل ترس به همراه بی‌تجربگی زوجین باعث شده برخی زنان تا دو یا سه سال پس ازازدواج همچنان باکره بمانند و گاهی هم کار به جراحی بکشد. خود من به شخصه از همین حالا از آن شب می‌ترسم.»

تجربه‌ای دیرهنگام

تصمیم گیری درباره این مسئله بسیار شخصی، در جوامعی مثل ایران بسیار دشوار است. از یک سو ترس از «اجتماع» و «خانواده» و همچنین قضاوت‌‌ها و برخوردهای آن‌ها و احتمال طرد شدن و از سوی دیگر هراس از دست دادن امکان ازدواج، از نخستین عوامل موثر در تصمیم‌گیری در این زمینه هستند. ناشناخته بودن روابط جنسی به ویژه در عمل برای بسیاری از دختران ایرانی، عدم شناخت کافی از بدن یا مفهومی به نام پرده بکارت، ترس از تجربه دردی ناآشنا، احتمال بارداری و مسائلی از این دست نیز از دیگر موارد بازدارنده‌اند.

«وقتی می‌خواهی شروع کنی به نوشتن، مسئله دیگر تنها از آن لحظه سخن گفتن نیست. باید از روزهای دیگری هم که می‌خواستی خودت را برای این کار آماده کنی سخن گفت. از آماده شدن برای گذر از تابو. برای خیلی از زنان این اتفاق به راحتی پیش می‌آید و برای بعضی‌ها نه. بسیاری از دختران  نمی‌فهمند چه شد و در یک لحظه بی‌خبری، گیجی در نوازش و عشق و... از این مرحله گذر می‌کنند. من که در سنی متفاوت با دیگر دختران، در سنی که باید مادری را تجربه می‌کردم از این مرز گذشتم، آن هم  نه با همسرم بلکه با یک دوست، هنوزبرای گذر از این تابوی بسیار ترس‌آلود دارم.»

آگاهی جنسی
پرسش‌های جنسی بی‌جواب مخصوص دوران کودکی و ‌‌گاه مواجه شدن زودهنگام با مسائل جنسی تغییرات و تجربه‌هایی هستند که بخشی از بلوغ جنسی انسان‌ها را تشکیل می‌دهند و میل به تجربه را ناگریز می‌کنند. تجربه عاشقانه‌های ساده خاص دوران نوجوانی و احساس تغییرات فیزیکی و روانی در برخورد با جنس دیگر نیز ازجمله عواملی هستند که  به گرایشی به نام میل جنسی، صورت واقعی می‌دهند.

رفتن به سوی  این تجربه و مرحله‌ای که تصمیم بر عبور از مرز دخترانگی گرفته می‌شود، برای برخی آسان می‌گذرد و برای عده‌ای دیگر لحظه‌ای سرشار از تردید، ترس، درد و در نهایت‌‌ گاه لذت و ‌گاه سرخوردگی است. این تجربه شاید به شمار زن‌ها و مرد‌ها، متفاوت باشد. می‌تواند با فردی باشد که بعد‌ها زندگی مشترکی  با او آغاز می‌شود؛ می‌تواند تنها برای یک ارتباط یک روزه باشد و می‌تواند در یک رابطه جدی اتفاق بیافتد. اما در بسیاری موارد آگاهی و شناخت نسبت به کیفیت رابطه یا بدن هر دو جنس پشتوانه آن نیست.

«اولین بار هیچ از این رابطه نمی‌دانستم. هجده ساله بودم. دوست پسرم ناتوانی جنسی داشت. آلتش برانگیخته نمی‌شد و همانطور شل می‌ماند تا ارضا شود. من حتی نمی‌دانستم که این طبیعی نیست. بعد از چندین ماه تازه به زبان آوردم که هیچ چیز احساس نمی‌کنم... با این حال دو سال با همین آدم، ارتباط جنسی داشتم. پرده بکارتم را هم‌‌‌ همان زمان برداشتم. بی‌هیچ دردی، بی‌هیچ حسی. بار دوم با دوست پسر بعدی‌ام بود که سکس کامل را تجربه کردم. از نظر خودم تنها پرده نیست که ارزش دارد بلکه احساس زن به سکس است که مهم است. به همین دلیل من این رابطه را اولین رابطه جنسی‌ام حساب می‌کنم. اگر بخواهم دوباره این تجربه را داشته باشم و خودم انتخاب کنم، قطعاً شکل دیگری رفتار خواهم کرد؛ به خصوص که حالا خیلی چیز‌ها می‌دانم و ارزشی که برای تنم قائلم با آن زمان بسیار تفاوت دارد.  حالا در طول سال‌ها با آگاهی بیشتر و با فکر به سکس، تن و آن‌چه می‌خواهم، توانسته‌ام سکس‌ام را عمیق‌تر کنم و بسیار بیشتر لذت ببرم.»

حذف آموزه‌های غلط
گاه ارتباط جنسی به خصوص در سنین پایین، یک انتخاب مبتنی بر ترس از دست دادن طرف مقابل یا حتی عقب ماندن از گروه همسالان است. احساس تنهایی و تصور امتحان راهی برای حفظ یک رابطه، گاهی در روابط بزرگسالان نیز تکرار می‌شود و زن به جای لذت بردن از رابطه، برای حفظ شوهر و ازدواجش خود را موظف به انجام آن می‌داند؛ چرا که جامعه به او آموخته اگر مردی به سوی زن دیگری رفت مشکل از زن است که نمی‌تواند همسر خود را به اندازه کافی ارضا کند.

«اولین رابطه جنسی‌ام را خوب به یاد می‌آورم. نوزده ساله بودم. تقریبا می‌شود گفت اولین دوست پسر جدی‌ام بود. اصرار داشت که رابطه جنسی داشته باشیم اما من با توجه به محیطی که در آن بزرگ شده بودم این درخواست را رد می‌کردم. تا بالاخره راضی شدم. حتی یک‌بار به خاطر این قضیه رفت و دوباره برگشت. به‌هر حال خودم هم احتمالاً تصمیم به تجربه گرفته بودم. آن موقع فکر می‌کردم آن رابطه را می‌خواهم، البته چون اولین رابطه جدی بود نمی‌شود گفت که خیلی می‌خواستم. چیز جدیدی بود که در حال تجربه کردنش بودم. به بدنم هیچ آگاهی نداشتم. مطلقاً هیچ. حتی از او خواستم که اندام جنسی‌ام را نگاه نکند. از کیفیت و چند و چون رابطه جنسی هم اطلاعی نداشتم و برای اولین‌بار اتفاق افتاد. البته به دلیل محدودیت‌هایی که خودم گذاشته بودم خیلی سطحی و بدون  دخول واژینال بود، اما هر دو ارگاسم شدیم.  او خیلی بیشتر از من با رابطه جنسی آشنا بود و در مورد آن اطلاعات و تجربیاتی کامل داشت. این اتفاق خیلی در شناخت من از بدنم و از رابطه جنسی تاثیر گذاشت. انگار که برای اولین بار دریچه‌ای به رویم باز شد و حسی را تجربه کردم که خواستنی بود. من  به خاطر آموزه‌های غلطی که پیش از آن درباره رابطه جنسی  گرفته بودم، اصلاً نمی‌توانستم تصور کنم که  چنین رابطه‌ای چقدر می‌تواند خوب باشد. بعد از آن با دوست پسر جدی بعدی هم رابطه جنسی داشتم و با دوست پسر ثابت فعلی تصمیم گرفتم که پرده بکارت نداشته باشم و رابطه جنسی واژینال را تجربه کردم.» 

تلخی تجربه ناخواسته

در عین حال‌‌گاه اولین تجربه می‌تواند تنها محصول یک تجاوز باشد.

«چهارده ساله بودم. نسبت به این رابطه آگاهی نداشتم. الان می‌فهمم که شکلی از تجاوز بود. شاید به خاطر کمبود اعتماد به نفسم بود که نجنگیدم و تنها به درد تن دادم. از آن روز سال‌ها می‌گذرد، اما هنوز اشک‌های پانزده سالگی‌ام را به خاطر دارم.»

اما هرچه هست هرکدام از این تجربه‌ها هم بر آینده زندگی جنسی فرد و هم احساس و اعتمادش به جنس دیگر تاثیر خاص خود را خواهند داشت. شاید اگر نوجوانان و جوانان ایرانی به منابع آموزشی رابطه جنسی و همچنین شناخت بدن خود دسترسی بیشتری داشته یا از امکان مشاوره با فردی کار‌شناس، بدون ترس از قضاوت یا احتمال در جریان قرار گرفتن اطرافیان برخوردار باشند این تجربه به گذری آسوده و لذتبخش از مرحله‌ای به مرحله دیگر زندگی تبدیل شود. برای این‌که چنین تجربه‌هایی چه خواسته و چه ناخواسته، تبدیل به یک آسیب اجتماعی و یا شخصیتی نشوند و بحران‌زا نباشند، حضور کار‌شناسان با هدف آگاهی‌رسانی و آموزش به خانواده و جوانان ضروری است. همچنین امکان مشارکت فعال نوجوانان و جوانان در جریان آگاه‌سازی و آموزش به دلیل تاثیر خاصی که گروه همسالان بر یکدیگر دارند می‌تواند نقطه عطفی در تجربه‌ای امن، سالم، دلنشین و لذتبخش نخستین رابطه جنسی باشد.

پی نوشت:
تمامی مطالبی که در گیومه آورده شده‌ به نقل از زنان ایرانی است که تجربه‌های خود از نخستین رابطه جنسی‌شان را در وبلاگ زمانی برای گفتن، با نویسنده به اشتراک گذاشته‌اند. برای اطلاع از مطلب بعدی و مشارکت در نگارش آن لطفا به وبلاگ مراجعه کنید.radiozamaneh.com

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم اردیبهشت 1390ساعت 19:8  توسط 3ex  | 

مطالب قدیمی‌تر